Motorlu Kurye Firmasında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Günümüz içinde ürün, evrak, malzeme gibi birden fazla şey kargo firmaları yardımı ile alıcılarına ulaştırılıyor. Özellikle e-ticaret sitelerinin yaygınlaşması ile kargo hizmeti artık doğal ihtiyaç konumu haline gelmiştir. Kargo hizmetleri uzun zamandır standart kargo hizmeti şeklinde adlandırılarak taşıma yöntemi ile sunuluyor.

Standart kargo hizmeti için ulaştırılması gereken ürünler kuryelere teslim edilmekte, kuryeler araçlar doğrultusunda alıcıların adreslerine ulaştırarak kargoları teslim etmektedir. Fakat çağın getirmiş olduğu hız talebi ve kargonun özenli şekilde taşınma istekleri bizlere yeni arayışlar ile yeni çözümleri sunmuştur.

Bu çözümler ile moto kurye devreye girmektedir. Peki, moto kurye nedir, moto kuryenin avantajları neleri kapsar? Moto kuryenin kullanımı hususunda ne gibi faydalar bulunur? Motorlu kurye firmasında olması gereken özellikler nelerdir? Bu soruların cevaplarını teker teker açıklayalım.

Moto Kurye İle Başka Hangi Ürünler Gönderilebilir?

Normal paketlerin dışında, kıymetli evraklar, kırılabilen ürünler, çiçek, pasta gibi standart kargo hizmeti ile taşınmayan ürünlerde gönderilebilir. Motorlu kurye, bilindiği adı ile moto kurye sistemi tam olarak bu işe yarıyor. Moto kuryeler, teslim aldığı paketi hızlı ve özenli şekilde alıcıya ulaştırmayı hedefler. Bu doğrultuda da gönderici, paketi için endişe etmez.

Moto Kurye Nedir?

Moto kurye, kargo dağıtıcısı ile görevli çalışanların motosiklet aracılığı ile dağıtım yaptığı ve çeşitli faydaları bulunan bir kargo dağıtım türüdür. Moto kurye ile her türlü paketlere ek olarak kıymetli evrak, pasta, çiçek, kırılma riski olan eşyalar ve kişiye bizzat ulaştırılması gerekli kargolar teslim ediliyor. Kurye, kendisine zimmetli kargoları alıcıya en iyi ve en hızlı bir şekilde ulaştırmayı amaçlar.

Özellikle, motosiklet ile dağıtım yapıldığı için trafik gibi dış etkenlerin olumsuzluklarını en aza konumlandırır. Böylece, hem zamandan tasarruf yapılmakta hem de paket alıcıya en hızlı ve dikkatli bir şekilde teslim edilmektedir. Paketin dağıtımını yapmakta olan moto kuryeler paketi özenle taşıyarak alıcıya en iyi şekilde ulaştırır.

Moto Kuryenin Avantajları Nelerdir?

Moto kurye, özellikle de acil teslimatlar, hassas kargolar ve önemli evraklar için oldukça faydalı olmaktadır. Moto kuryeler, daha önce de belirtildiği gibi şehir içi trafiğinde daha avantajlı durumdadır ve ulaştırması gerekli paketi daha hızlı şekilde alıcıya teslim eder.

Direkt şekilde ulaşım, özenli olarak taşıma, en kısa zamanda teslimat, kişiye bizzat teslimat gibi avantajlar ile dikkat çeker. Örneğin, çok acil gönderiler için express kuryeleri için talep oluşturulabilir. Kuryeler göndericilerden aldığı paketi alıcıya en hızlı şekilde ulaştırabilmek üzere yola çıkarak başka bir adrese geçmeden paketi alıcıya ulaştırmayı hedefler.

Bu doğrultuda, acil durumda olan evrak, çiçek paketleri ve özel ürünler de en hızlı şekilde alacak olan kişiye teslim edilebilmektedir. Ayrıca, saat 16.00’dan sonra da dağıtımlar yapılır. Mesai saatleri dışında yapılmakta olan dağıtım, her türlü acil kargo hususunda bir kurtarıcı rolünde olur. Talep edilen moto kurye, teslim edilmesi gereken paketi tecrübeler ve birikim ile dikkatli bir şekilde alıcıya teslimini yapmaktadır. Hız ve güven hususunda durumu denemek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Bu hizmetlerden nasıl faydalanmanız gerektiğini de açık bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Şu anlık İstanbul içerisinde moto kurye hizmeti verilmektedir. İstanbul moto kurye talepleri için bize ulaşarak moto kuryenizi istemeniz gerekiyor. Moto kurye ücret hesaplama uygulamamız ile gönderilecek paketiniz için ücret bilgisi almayı da ihmal etmeyiniz. Talebiniz doğrultusunda ekspress kurye ve araçlı teslimat seçenekleri ile de moto kurye talebinizi oluşturabilirsiniz.

Motorlu Kurye Firmasında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?
Motorlu Kurye Firmasında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Motorlu Kurye Nasıl Çalışır?

Motorlu kuryeler bağlı bulunduğu firmamın yönlendirmesi ile verildiği adresten alınması gerekli kargo ve paketleri gitmesi istenilen adrese taşıyan personellerdir. Motosikletli kurye ile daha detaylı bilgi için gerekli sayfalar ve telefonlara müracaat etmelisiniz. Hizmet taleplerini oluşturarak hizmetlerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Moto Kurye Çalışma Saatleri Nelerdir?

Moto kurye merkezi hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 7 gün 24 saat kesintisiz çalışmaktadır. Sizlerde bu hizmetlerden yararlanabilmek için size uygun olan hizmeti seçerek talepler oluşturabilirsiniz. Her an isteğiniz doğrultusunda hizmete ulaşım sağlayabilirsiniz.

Motorlu Kurye Talep Formunu Nasıl Oluştururuz?

İstanbul moto kurye talep formlarını isterseniz web siteler üzerinden online olarak veya iletişim numaralarını arayarak kolayca oluşturabilirsiniz. Kurye talep formunu gerekli kurye hizmeti yapan sitelerde bulabilirsiniz.

Motorlu Kuryeyle Gönderi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Motorlu kurye ile gönderi yapma durumunda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Acil motorlu kurye ile gönderi yapmak istediğiniz takdirde yollamak istediğiniz kargonuzu hazır bulundurmanız önemlidir.
 • Hızlı motorlu kuryeleri bekletmekten kaçınmalı, bekletilme durumunda tarafınıza bekleme ücretinin yansıtılması, ve gitmesini istediğiniz gönderileri adreslerini önceden tarafımıza bildirmiş olmanız da dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir konudur.
 • Alım ve teslim adreslerini düzgün şekilde verilmesi ile birlikte her ihtimale karşı alıcıya ait irtibat numarasının da personeline verilmesi de oldukça önemlidir.
 • Kargonuzu kuryeye teslim etmeniz durumunda teslimat makbuzunu düzgün bilgiler ile düzenlenen bir nüshasının istenmesi de dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.
 • Göndereceğiniz kargonuzun kanunen taşınmasının yasal olması ve içeriğinin ise kurye personeline veya operasyon merkezine bildirilmesi de gerekli bir durumdur.
 • Express motorlu kurye gönderilerin koli, paket, zarf gibi ürünlerinizin tam anlamıyla tarafınızdan ambalaj edilerek hazırlanarak bekletilmesi gerekiyor.
 • Firmalar ile yapacağınız gönderilerinizde yaşayacağınız her durum için personel ve operasyon merkezi ile iletişimde olunması da dikkat edilmesi gereken bir konudur.
 • Genel merkezlere oluşturmuş olduğunuz kurye talep formu dışında kurye görevlisinden başka bir adrese gönderi talebinde bulunmamanız gerekir. Gönderilerde oluşacak extra bir değişiklik için yine operasyon merkezi ile iletişime halinde olmanız gerekir.

Yukarıda belirtilen hususlara özellikle dikkat etmeniz de fayda vardır. Aklınıza takılan her konu için iletişim numaralarını arayabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Motorlu Kurye Firmasında Olması Gereken Özellikler

Kuryecilik, oldukça önemli bir hizmet türüdür. Kurumsal ve bireysel müşterilerden alınmakta olan gönderilerin emanet olarak bilinmesi gerekir. Bu emanetlerin hızlı ve güvenli bir şekilde teslim edilmesi gereken noktalara ulaştırabilmek, kuryeciliğin en önemli hedefi olmaktadır.

Bu hedefin pürüzsüz bir şekilde yerine getirilmesi için kurye firmasının kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Motorlu kurye çözümlerini sunan firmanın tecrübesiz seçilmesi, aksamalara ve verilmekte olan gönderilerin zamanında teslim edilememesine sebep olabilir. Firma seçerken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunur.

Bunlar şu şekildedir:

 • Firmanın deneyimine bakmanız çok gerekli bir durumdur. Bunun için de ne zaman kurulmuş olduğu ve kimler için çözüm ürettiğinin biliniyor olması lazımdır.
 • Firmaların sitelerinden bilgileri incelemeniz yeterli değildir. Ayrıca, iletişim bilgileri ile kontak kurarak sizin için sunmakta oldukları çözümler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Abonelik hususu ile çalışma yapan kurye firmaları da bulunmaktadır. Bu firmalar, iyi organize olan ve deneyimleri yüksek şirketlerden oluşur. İstanbul Moto Kurye şirketi de bunlardan birisidir.
 • Motorlu kurye ekiplerinin trafik kurallarına hiç kuşkusuz uygun hareket etmeleri oldukça önemlidir. Kendi güvenlikleri kadar, trafiğin güvenliğini de tehdit etmemeleri gerekir. Bu konu içinde etik ve kurumsal bir kültürü bulunan kurye firmalarının tercih edilmesinde fayda vardır.

Belirtilen moto kurye firma özelliklerine dikkat etmeyi ihmal etmeyin. Her firma aynı görüşe ve aynı çalışkanlığa da sahip olamayabilir. Detaylı bilgiler için kurye firmaları için iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş
Başa Dön