Motor Kurye Hizmeti Nedir?

Önemli bir kargo, acil teslim edilmesi gereken evrak gibi işlemlerde motor kurye hizmet görür. Şehir için trafiğin yoğun olduğu yerlerde ulaştırılması gereken paketi kişi ulaştırmak isterse zamanın büyük bir kısmı yolda geçer. Kaybolan zaman, zamanında teslim edilmeyen paket karşı tarafı zor durumda bırakır.

Bu gibi durumları gidermek için, kaybolan zamanı değerlendirmek adına motor kurye hizmeti insanlın faydasına sunuldu. Gönderilecek paketin zamanında ve güvenli bir şekilde ulaştırmalı her iki taraf için verimli olur. Teslimat hızlı bir şekilde gerçekleşir. Her iki taraf için verimli bir hizmet olan motor kurye hizmeti ekonominin vazgeçilmez hizmeti olarak ön plana çıktı.

Motor Kurye Nedir?

Başkaları tarafından kendisin teslim edilen her türlü paketi bu evrak olabilir dosya olabilir veya sipariş olabilir. Hızlı ve güvenli bir şekilde alıcıya ulaştıran kişiye verilen bir meslek adıdır. Ülkemizde sıklıkla kullanılan hizmettir. Özellikle pandemi döneminde önemi daha da artmıştır.

Motor kuryenin görevler şunlardır;

 • Dağıtım yapılacak paketleri teslim almak
 • Dağıtım yapılacak paketleri teslim etmek
 • Tüm siparişleri zamanında istenilen adrese ulaştırmak
 • Her türlü paketi belirtilen adresten alımları gerçekleştirmek
 • Bulunduğu bölgedeki adreslere broşür el ilanı vb dağıtma
 • Müşterilerden gelen geri bildirimleri ilgili yerlere bildirme
 • Sunulan hizmet ile ilgili olarak belge düzenleme
 • İş güvenliği kurallarına uyma

Motor kurye elemanı görevlerini yerine getirirken sağlığını ön planda tutarak iş güvenliği konusunda gerekli hassasiyeti sağlar.

Motor Kuryenin Sağladığı Avantajlar

Teknolojinin insan hayatına girmesi ile birlikte hızlı yaşam süreci ön plana çıktı. Zaman kavramı en kaliteli şekilde kullanılması gereken kavramdır. Bazı kişiler için zamanın önemi bulunmazken birçok kişi için zaman para kadar değerlidir. Motor kuryenin sağladığı en büyük avantaj zaman kavramıdır.

Gönderilmesi yetiştirilmesi gereken paketlerin zamanında ve güvenli şekilde ulaşması önemlidir. Bu işlemi de güvenilir firmalara yaptırmak gerekir. Bireyin kendisi bu teslim işini yapabilmesi için zamana ihtiyaç duyar. Kaybolan zamanı daha verimli kullanmak adına, teslim etme işini motor kurye firmalarına vermek mantıklıdır.

Motor kuryenin sağlamış olduğu avantajlar şöyledir;

 • Hızlı taşıma hizmeti ile zaman kaybı söz konusu olmaktan çıkar
 • Büyük şehirlerde hızlı ulaşım, kaliteli hizmet sunulur.
 • Paket gönderme seçeneklerinde ihtiyaca uygun seçenekler sunulması
 • Hasar görme riskinin ortadan kalkması
 • Yoğun trafik içerisinde hızlı teslimatın yapılması
 • Ekonomik fiyat ile kaliteli hizmet sunulması
 • Birçok konuda hizmeti kullanan kişilere fayda sağlamaktadır.
Motor Kurye Hizmeti Nedir?
Motor Kurye Hizmeti Nedir?

Motor Kurye İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Teslim edilmesi gereken paketleriniz var. Başkası tarafından size gönderilen paketlerin zamanında ve kaliteli bir şekilde teslim alınmasını istiyorsunuz. Zaman kısıtlı, trafik yoğun yâda iş trafiği yoğun. Bu gibi durumlarda ilk akla gelen motor kurye kullanımı. Peki, bu motor kurye sistemi nasıl işler. Merak konusu. Teslim aldığınız hizmet sunulan yüzlerce hizmetlerden bir tanesidir. Gün boyunca gerçekleşen teslimatlar, alınan yeni teslimler uzar gider. Ürünler bazen hasarlı gelebilir bazen de geç gelebilir.

Göndermek istenilen evrak, paket ve diğer gönderileri için motor kurye ile anlaşama yapılabilir. Yapılan bu anlaşma sonucunda gönderilmek istenen paket için iletişime geçilir. Motor kurye ekibinden gelen kişi teslim edilecek paketi ve gerekli bilgileri müşteriden teslim alır. Firmaya gelen tüm gönderiler belli bir düzen dâhilinde sıraya konularak dağıtımlar için ön hazırlık yapılır.

Sıraya konulan dağıtımlar bölgelere ayrılarak, dağıtım planlaması yapılır. Bölgelerden sorumlu olan personellere gerekli teslimatlar yapılarak dağıtım süreci başlamış olur. Hangi bölgeye hangi personelin gideceği önceden planlanmıştır. Dağıtım yerleri ve dağıtım zamanları düzenlendikten sonra gönderiler ilgili adreslere teslim edilir.

Teslim edilecek gönderilerin alımında iletişim kurularak verilen bilgiler ışığında gönderiler ilgili adreslerden teslim alınır. Teslim alınan gönderiler belli bir sistemde düzenleme yapılarak dağıtım süreci başlatılır. Değişen hayat düzeni gelişen teknoloji ile birlikte yeni ihtiyaçları ön plana çıkarmıştır. Yeni ihtiyaçlardan bir tanesi de motor kurye hizmeti olarak günümüzde yer edinen hizmet türüdür. Yoğun iş temposu hızlı yaşam biçimi bu hizmetin kullanılmasını zorunlu hale getirir. Motor kurye hizmetini kullananlar belli başlı bazı özellikleri önceliklerine almaları gerekir. Hızlı taşıma hizmetini ne kısa zamanda ve en kaliteli şekilde sunan firmalar ile işbirliği yapmalarıdır.

Kaliteli Olarak Sunulan Hizmetlerimiz

Birçok motor kurye hizmeti sunun firmaların sunmuş oldukları hizmet çeşitleri bulunmaktadır. Firmamızı ön plana çıkaran diğerlerinden ayıran hizmetlerimizde zaman, kalite ve güven her şeyin üstünde gelmektedir.

Firmamız bünyesinde birçok alanda kurye hizmetimiz bulunmaktadır. Hizmetlerimizden haberdar olmak için sizlere bunları tanıtalım.

Kurye çeşitlerimiz;

 • Normal Kurye
 • Express Kurye
 • Wip Kurye
 • Uçak Kurye
 • Normal Kurye
 • Ekonomik olan bir kurye hizmetidir.

Şehir içinde genelde 3 saat ile 5 saat arasında teslimat gerçekleşir. Fakat acil gönderi yapacak müşteriler için uygun olmayan bir hizmet türüdür.

Express Kurye

Müşteriler için acil gönderilerde en uygun hizmet türüdür. Şehir içinde ortalama 1 saat en geç 1,5 saat içerisinde teslimat gerçekleşir. Fakat ücret normal kurye ücretinden farklıdır. İki katı ödeme ile ücretlendirilir.

Wip Kurye

Müşterilerimiz için çok acil gönderiler mevcut olduğunda devreye giren hizmet türüdür. Teslim edilecek adrese göre ortalama yarım saat ile bir saat arasında teslimat gerçekleşir. Normal kurye ödeminden farklı olarak 4 katı ödeme gerçekleşir.

Uçak Kargo

Şehir dışı gönderilerde en çok kullanılan hizmet türüdür. Aynı gün teslimatın gerçekleştiği bu hizmet türünde fiyat biraz daha farklıdır. Teslimat iki şekilde gerçekleşir. Adresten adrese ve ilgili adresten alınarak havaalanı teslimi olarak gerçekleşir.

Müşteri Tarafından Neden Acil Kurye Tercih Edilmeli?

Müşterilerimiz kendilerini özel hissedip, değerli olan zamanlarını başka alanlarda verimli kullanmak için bizi tercih etmektedirler. Yoğun trafiğin yaşandığı şehirde sizler için biz sorumluk alarak güvenle teslim ederiz. Güvenin ve uygun fiyatın adresi acil kuryedir.

Normal teslimat süresinden çok daha kısa vakitte gönderilerinizin teslim alındığı hizmetimizden sadece vip müşterilerimiz faydalanabilmektedir.

Vip motor kurye hizmeti kurye gönderilerinizin sizden alınma süresi yaklaşık 5 ile 30 dakika arasında değişkenlik gösterir. Ama en kısa sürede teslim etmek prensipler arasındadır.

Zamanın Yönetimi Müşterilerimize Ait Olsun

Zaman müşteriler için çok önemlidir. Müşterilerin paket teslimi ve alımı için harcamış oldukları zamanı kendilerine bırakılır. Zaman yönetimi müşterilere ait olur. Ailesine işyerine ayrılacak zamanların paket teslimi veya paket gönderimi için ayrılması değerli zamanı boş harcamak gibidir. Motor kurye hizmeti kişilerin harcamış oldukları zamanları kendilerine iade ederek, daha verimli zaman kullanımı sağlanır. Kişinin kendisine ait olan zamanını kendisi yönetmiş olur. Paket işleri motor kurye aracığı ile gerçekleşir.

Emanetiniz Emanetimiz Olarak Benimsenir

Tüm müşterilere prensip olarak emanetiniz emanetimiz olarak hissettirilir. Adrese gelen teslimatlarda zamandan kazanmanın yanında güven duygusu da hissettirilir. Kaliteli hizmetin sırrı güvenli teslimattır. Teslim edilecek olan evrak, paket vb. zarar görmeden, zaman kaybetmeden müşterilere iletilir. Motor kurye hizmeti kuruluş felsefesinde zamandan kazanım, güvenli teslim ve kaliteli hizmet anlayışı ile ticari faaliyette bulunmaktır. misyonumuz bu yöndedir.

Paylaş
Başa Dön