Motor Kurye Çağır

Günümüzde kargo taşımacılığı birçok alanda yaygınlaşmaya başladı. Bu hizmet, özellikle e-ticaret hizmetinin çok tercih edilmesinden dolayı doğal bir ihtiyaç haline geldi. Giyimden elektronik eşyaya, gıdadan hediyelik ürüne kadar pek çok alanda kargo hizmeti devreye girer. Artık alışverişler evden yapılmakta ve ürün teslimatı kapıya kadar getirilmektedir.

Durum böyle olunca kargo taşımacılığı ve kurye hizmeti bu alanın olmazsa olmazı oldu. İnsanlar oturdukları yerden alışveriş yapıp satın aldıkları ürünleri istedikleri adrese yönlendirebiliyor. Diğer yandan daha hızlı ürün teslimatı yapılmasını isteyen kişiler motor kurye çağır hizmetinden de yararlanabiliyor. Peki, kurye hizmeti nedir, motor kurye nasıl çalışır?

Motor Kurye Çağır
Motor Kurye Çağır

Kurye Hizmeti

Kargo taşımacılığı genel olarak belirli ürünleri taşıyabilmekte ve ürün teslimatı daha geniş bir zamana kayabilmektedir. Hızlı teslimat hizmetinin karşılanabilmesi için kuryeler devreye girer. Kargo hizmetinin kapsamına girmeyen kıymetli evraklar, kırılabilir eşya, pasta, çiçek vs. birçok ürün kurye hizmeti sayesinde alıcısına teslim edilir. Daha güvenli ve hızlı bir teslimat gerçekleştiren kuryeler taşıdıkları ürüne ve ulaşım noktasına göre sınıflandırılır. Bunlar;

  • Yay kurye
  • Motorlu kurye
  • Arabalı kurye

Gönderimi yapılacak ürüne göre firma ve müşteri tarafından gerekli kurye tipi seçimi yapılır. Doğru bir kurye tipi seçimi hizmetin verimliliğini arttırır ve beklenen hizmet tam karşılanmış olur. Doğru kurye seçimi için kısaca kurye tiplerini anlatalım.

Yaya Kurye

Yaya kurye, kısa mesafelerde ve hafif ürün taşımacılığında daha çok tercih edilir. Hizmetin alınacağı bölgeye en yakın yaya kurye hemen verilen adrese yönlendirilir. Yaya kuryeler daha çok yakın mesafeler için tercih edilse de hassas ürün taşımacılığında da bu kurye tipini görebiliriz. Bu konuda müşterinin isteğine bağlı olarak yaya kuryeler hizmet veriyor.

Arabalı Kurye

Belli bir ağırlığın üzerinde olan ürünler arabalı kuryeler tarafından teslim edilir. Arabalı kurye taşınan ürünün daha güvenli bir şekilde verilen adrese ulaştırılmasını sağlar. Bu hizmetten faydalanabilmek için kurye tercihinde bulunmadan önce gönderim yapmak istediğiniz ürünün boyutu ve ağırlığı hakkında firmayı bilgilendirmeniz gerekir. Arabalı kuryeler teslim aldığı ürünün içeriği ile de ilgilenir. Zira taşınan ürün kırılacak veya dökülecek bir malzeme ise bu konuda olumsuz bir durum yaşamamak için gerekli tüm önlemler alınır. Ürünün güvenli bir şekilde araca yerleştirilmesi sağlanır. Ayrıca taşıma, indirip kaldırma sırasında yine olumsuz bir durum yaşanmamasına ehemmiyet verilir. Arabalı kurye ürünü aldığı gibi teslimatını gerçekleştirir.

Motorlu Kurye

Motorlu kurye gönderim yapılacak ürünün en hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlar. Motor kuryenin de yine bir taşıma kapasitesi bulunur. Bu sınırı aşmayan kargolar en kısa bir süre içinde adreslerine teslim ediliyor. Trafik içerisinde rahat hareket edebilme özelliği ve park sorunu gibi sorunlar yaşamayan motorlar kurye hizmetinde çokça tercih edilir. Motor kuryeler diğer kurye çeşidine göre daha fazla zaman tasarrufu sağlar. Özellikle büyükşehirlerde, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde araba ile hızlı hareket etme ve ilerleme olanağı kısıtlıdır. Ancak motorlar daha küçük araçlar olduğu için trafiğe takılma sorunun pek yaşamazlar. Hareket olanağı arabalara nispeten daha iyi olduğu için kargo gönderimi daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Böylece zamandan da tasarruf sağlanır ve müşteri herhangi bir mağduriyet yaşanmaz.

Motor Kurye Çağır
Motor Kurye Çağır

Acil Kurye

Kurye hizmeti gönderim süresine bağlı olarak gerçekleştiriliyor. Gün içerisinde ve 3-4 saat içerisinde gönderim yapılmasını isteyen müşteriler normal kurye hizmeti alırlar. Ancak evrak benzeri bir gönderimin hızlı iletilmesini isteyen müşteriler için acil kurye hizmeti de veriliyor. Acil kuryeler en geç 60-90 dakika arası kargo ulaşımını sağlar. Bu sayede acil evraklar, pasta, çiçek gibi vakit kaybedilmeden ulaştırılması gereken gönderimler zamanında verilen adrese teslim edilir.

Kurye Çağır

Hızlı ve güvenli kargo gönderimi yapmak isteyen müşteriler kurye çağır hizmetinden yararlanabilir. Firmanın Alo Kurye ekip elemanları ile iletişime geçerek isteğinizi dile getirebilirsiniz. Kargonun tipi, ağırlığı, gönderim adresi gibi bilgiler ışığında size en uygun kurye seçimi yapılır ve hizmetinize sunulur.

Evrak, gıda, çiçek, pasta, koli ve daha birçok ürünün adresten adrese teslimini istiyorsanız size bir telefon kadar yakın olan kurye çağır hizmetinden yararlanın. Firmanın web sitesi üzerinden veya telefon iletişim hattı üzerinden irtibat sağlayarak hizmet alabilirsiniz. Alo kurye ekipleri tarafından almak istediğiniz hizmet ile alakalı size bilgilendirme yapılır. Gönderimi yapılacak ürünün hangi kurye tipi ile yapılacağına karar verilir. Kargonun alınacağı adres ve teslim edileceği adres bilgileri kayıt edilir.

Teslim edilmesi gereken saat ve teslim şekli de belirlendikten sonra bilgiler kuryeye teslim edilir. Kurye, aldığı bilgiler ışığında ürünü verilen adresten teslim alır ve bunu kayıt altına alır. Ürünün taşıma esnasında herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmaması ve zarar görmemesi için gerekli önlemler alınır. Teslim alınan ürün güvenli, hızlı ve sorunsuz bir şeklide belirtilen adrese kurye tarafından teslim edilir. Yine teslim edildiğine dair kayıt oluşturulur ve görev tamamlanmış olur.

Motor Kurye Fiyatları

Kurye fiyatları alınan hizmet ve kurye tipine göre değişkenlik gösterir. Fiyat listeleri her yıl güncellenir. Buna göre müşteri almak istediği hizmetin fiyatını kendisi belirler. Diğer yandan gönderimi yapılacak ürünün ağırlığı ve ebadı fiyatı etkileyen unsurlardandır. Ürünün ebadına göre de yine kurye tipinin arabalı mı yoksa yaya mı olmasına karar verilir. Arabalı kurye fiyatları ve yaya kurye fiyatları arasında da farklılık görülebilir. Ayrıca normal gönderim bedeli ile acil gönderim bedeli de faklıdır. Müşteri belirlenen bu fiyat listesine göre kendisine en uygun olan seçimi yapar. Ürünün güvenli bir şekilde tesliminin sağlanabilmesi için iletişim kurduğunuz kurye personelinin yönlendirmelerini de mutlaka dikkate almalısınız.

En Ucuz Kurye

İstanbul içi en uygun motor kurye hizmeti bu sitede yer alıyor. Sizler sadece firma ile iletişime geçerek ulaşımını yapılacak ürün hakkında bilgi veriyorsunuz. Ürünün güvenli bir şekilde verilen adrese teslim görevi firma tarafından itinayla yerine getiriliyor.

Güler yüzlü kurye ekibi üstlendiği her vazifenin hakkını vererek müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Müşterinin kargosunu kendi kargosu titizliğiyle taşıma ve yerine ulaştırma düşüncesi ile hareket eder. Böylece hem vazifesini başarıyla yerine getirmiş olmanın hem de müşterisinin memnuniyet göstergesinin mutluluğunu yaşar.

Hızlı Teslimat

Acil kurye, İstanbul’da express ve normal kurye hizmetinde en hızlı teslimatın yapıldığı adrestir. Teslim alınan ürün, hızlı ve güvenli bir şekilde verilen adrese ulaştırılır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan kurye personeli, ürünün istenen saatte adrese teslimini gerçekleştirmek için çalışır. Ürünün hızlı ve hasarsız bir şekilde yerine ulaştırılması firma güvencesi altındadır.

İstanbul trafiği de göz önünde bulundurularak zamanında harekete geçme, açık yolların tercihi, doğru yol güzergahı gibi konular kurye ekibi tarafında değerlendirilir. En uygun seçenek tercihi yapılarak en hızlı teslimat gerçekleştirilir. Buna bağlı olarak hizmet almak istediğiniz firma seçimi de doğru olmalıdır. Hizmetin sorunsuz yerine getirilebilmesi için seçilen firma büyük önem taşır. Bu nedenle çalışmak istediğiniz firma hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.

Paylaş
Başa Dön