Moto Kurye

Paket teslim etmek üzere çağırılacak moto kurye ile teslimatlar daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Moto kurye ile yola çıkan paketler, trafik sonucu oluşabilecek gecikmelerin önüne geçilmesini sağlayabilir. Trafiğe takılmadan yoluna devam edem kargo, oldukça hızlı bir şekilde teslimat adresine ulaşır. İstanbul genelinde 2 veya 3 saat sürecek olan bir teslimat, moto kurye ile 45-50 dakikalara kadar indirilebilir.

Kurye Ne Anlama Gelir

Herhangi bir adresi gönderilmesi istenilen paket, koli veya evraklar, kuryeler aracılığı ile taşınır ve teslimat adresine ulaştırılır. Teslim edilmesi gereken bir ürünü iki adres arasında taşıyan ve teslimatı sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren hizmet de, kurye hizmeti olarak adlandırılır. Kurye sektörüne yeni bir bakış açısı ve hız eklemek amacı ile, moto kurye hizmetlerine başlanmıştır. Bu hizmet teslimat hızını en üst seviyeye taşıdığı gibi, verimliliği de oldukça arttırır. Arabalı veya motor kurye olsun, özellikle genç nesillere yüksek bir istihdam olanağı da sağlar.

Moto Kurye
Moto Kurye

Moto Kurye Nedir

Moto kurye, arabalı kuryelere alternatif bir seçenek olan, daha hızlı ve daha güvenilir bir taşımacılık hizmetidir. Moto kuryeler, gerekli eğitimleri aldıktan ve alınan bu eğitimlerden başarı elde ettikten sonra göreve başlarlar. Acil bir ihtiyaç durumunda ivedi bir şekilde, adrese ulaşım sağlamak amacı ile göreve getirilmişlerdir. Moto kuryelerin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Moto kuryeler arabalı kuryelerin maruz kalacağı trafik sıkışıklığında rahatlıkla kurtulabilir,
 • Trafiğe takılmadan yoluna devam eden kurye, oldukça hızlı bir şekilde teslimat adresine ulaşır,
 • Şirketler arası evrak gönderme ve alma işlemlerinde, aynı gün içerisinde hızlı teslimat seçeneğinden yararlanılabilir,
 • Motorlu kuryeler, dar sokaklarda rahatlıkla hareket edebilir ve kestirme yolları kullanarak adrese daha hızlı ulaşabilir,

Moto kurye hizmetinden faydalanabilmek için, iletişim kanalından irtibata geçmek ve adres bilgilerini karşı tarafa iletmek yeterlidir. Kısa bir süre içerisinde verilen adrese intikal edecek olan kurye, paketi teslim aldıktan sonra, hızlı bir şekilde teslimat adresine doğru yola çıkar.

Acil Kurye Nedir

Acil kurye, hızlı bir şekilde teslim edilmesi istenen bir kargonun, kısa bir süre içerisinde karşı tarafa iletilmesini sağlayan hizmetin adıdır. Özellikle, iş yerlerinin evrak teslimi gibi acil gönderilerinde oldukça yararlı bir sistemdir. Acil kurye hizmeti kullanılarak, zamandan tasarruf edilir. Motorlu acil kuryelerin serbest çalışma saatleri sayesinde, günün her saati, hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin bu hizmetten yararlanılabilir. Müşterilerin acil kurye ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile her kurye hazır bekler. İş talebi geldiğinde ise hemen adrese doğru kargo teslim almak üzere yola çıkar. Talep edilen gönderi alındığında, moto kurye başka bir yere uğramadan ve beklemeden alıcı adresine doğru hızlıca yola çıkar.

Moto Kurye Güvenli Midir?

Moto kurye hizmeti, oldukça güvenli ve sorunsuz bir gönderim tercihidir. Moto kuryeler, özenle seçilmiş profesyonel personellerden oluşur. Moto kurye kullanımının özellikleri ve avantajları şu şekilde listelenebilir;

 • Moto kuryeler çalışkan personel ekibinden oluşur,
 • Yağmurlu, karlı ve tüm olumsuz hava koşulları gözetmeksizin alınan kargo alıcı adresine ulaştırılır,
 • Moto kurye personeli işini yapmayı seven ve güler yüzlüdür,
 • Moto kurye ile gönderim yapmak, diğer gönderi yöntemleri ile kıyaslandığında oldukça uygun fiyatlıdır,
 • Teslim alınan kargolar, titizlik ile taşınır ve profesyonel yöntemler ile korunur,
 • Teslim alınan ürünlere herhangi bir zararın oluşması, alınan önlemler dahilinde mümkün değildir,
 • Moto kurye personeli oldukça dakik bir çalışma sistemine sahiptir. Motor kullanmanın avantajı ile taahhüt edilen saatte, kargo alıcı adresine mutlaka teslim edilir,
 • Acil moto kurye talepleri, tek bir arama ile hemen oluşturulabilir,

Moto kurye talebi oluşturulduğunda, adres bilgilerine en yakın konumda olan personel kargoyu teslim almak üzere gönderici adresine yönlendirilir. Kısa bir süre içerisinde gönderi adresine ulaşacak olan personel, paketi teslim alır ve doğruca alıcı adresine doğru yola çıkar.

Moto Kurye İle Paketler Nasıl Taşınır

Adrese intikal ederek teslim alınan kargo paketleri, özel koruma yöntemleri ile taşınır. Göreve başlamadan önce gerekli eğitim aşamalarından geçen personeller, sorunsuz ve korumalı taşıma yöntemleri hakkında eğitilirler. Yalnızca başarı gösteren personeller sahada görevlendirilir. Bu sayede, oluşabilecek sorunlarda karşı daha ilk baştan önlemler alınmış olur. Teslim alınan paketler darbeye karşı dayanıklı ve özel tasarım kutular içerisinde taşınır. Özel tasarım olan güvenli ve ekstra korumalı taşıma kutuları sayesinde, teslim alınan paketler hiçbir zarara uğramadan, ilk teslim alındığı hali ile alıcı adresine teslim edilir. Acil kurye hizmeti, paket koruması ile ilgili müşterilerine kesin taahhüt vermektedir.

Moto Kurye Nasıl Çağırılır

Motorlu kurye çağırmak için, iletişim numarasını aramak yeterlidir. Müşteri hizmetlerine adres ve gönderi ile ilgili istenilen bilgiler verildiği taktirde, adrese en yakın konumda olan moto kuryenin yönlendirilmesi gerçekleştirilir.

Gönderinin Teslim Bilgisine Nasıl Ulaşılır

Adresten teslim olarak alınan kargolar, kısa bir süre içerisinde alıcı adresine ulaştığında, sisteme otomatik olarak teslim edildi bildirimi düşer. Sisteme teslim edildi bilgisinin iletilmesinin ardından, gönderici sms ve mail yolu ile gönderinin teslim edildiğine dair anında bilgilendirilir.

Moto Kurye
Moto Kurye

E-Ticaret İçin Moto Kurye

Günümüzde gittikçe yaygınlaşan e-ticaret platformları için, motorlu kurye kullanmak oldukça avantajlı bir seçim olacaktır. Dijital ortamda alınan siparişler, moto kurye aracılığı ile kısa zaman dilimleri içerisinde adreslere teslim edilir. Aynı gün içerisinde teslim edilen siparişlerde müşteri güveni kazanıldığı gibi, müşteri memnuniyeti de en üst seviyelere taşınır. Motorlu kuryeler ile sipariş teslimi yapan e-ticaret platformları, yapılan araştırmalar dahilinde sipariş portföyünü genişletir ve bilinirliğini en üst seviyelere çıkarır.

Moto Kurye Müşteri Destek Hizmetleri

Moto kurye kullanmanın avantajları arasında, 7 gün 24 saat sipariş takibi yapılabilecek ve sorulara yanıt bulunabilecek müşteri hizmetlerinin olmasıdır. Çözüm odaklı çalışan müşteri hizmetleri, her talebi anında karşılar ve sorulan her sorunun mutlaka bir cevabı vardır. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için dakikalarca beklemeye ihtiyaç yoktur. Müşteri hizmetlerin, günlük destek talepleri göz önünde bulundurulur ve görev yapacak olan personel sayısı ona göre belirlenir.

Motorlu Kuryenin Sağladığı Avantajlar

Moto kurye kullanmanın sağladığı avantajlar oldukça fazladır. Bu avantajların ilk sırasında; çağrı merkezine hızlı bağlanma, gönderilerin hızlı teslim edilmesi ve trafikte hızlı ulaşım imkanından faydalanma gibi öne çıkan maddeler sıralanabilir. Bunun yanı sıra, aynı gün içerisinde teslim edilen kargolar, karşı tarafı da memnun edecektir. Bunun yanı sıra, arabalı kargo taşımacılık hizmeti ile kıyaslandığında, motorlu taşımacılığın avantajları daha fazladır. Araba ile taşınan kargolar, istiflenerek yola çıkar.

Bu sebeple kargoların zarar görmesi daha muhtemeldir. Ama motorlu kurye hizmetinde, yalnızca sizin kargonuz taşınır. Kargonun taşındığı özel bölme, dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanmıştır. Bu sayede, kargo yüksek standartlar çerçevesinde korunur ve asla zarar görmez. Moto kurye tercih edildiğinde, aynı gün içerisinde hızlı bir şekilde aksiyon alınabilir. Fakat diğer kargo seçeneklerinde aksiyon alınması bazen 4, bazense 5 güne kadar uzayabilir. Hangi açıdan ele alınırsa alınsın, moto kurye hizmetinin daha avantajlı bir sistem olduğu açıktır.

Paylaş
Başa Dön