Moto Kurye İstanbul

Oldukça avantajlı ve hızlı bir kargo yöntemine sahip olan moto kurye İstanbul ekipleri express seçeneği ile hizmet verirler. Moto kuryeler, özellikle, e-ticaret yapan işletmeler için büyük avantajlar barındırır. Sipariş verilen ürünün, aynı gün içerisinde müşteriye ulaşması; hem müşteriye güven verir, hem de müşteri portföyünün hızlı bir şekilde artmasına yardımcı olur.

Kurye Ne Anlama Gelir

Bir adresten alınarak, diğer bir adrese teslim edilecek paketler kurye kapsamındadır. Bu işlemin gerçekleştirilmesinde rol oynayan hizmete ise; kurye hizmeti adı verilir. Bu hizmet, belirli bir ücret karşılığında verilen bir hizmettir. Arabalı kurye taşımacılık yapılmasının yanında, günümüzde motorlu kurye taşımacılığı da büyük bir talep görür.

Daha hızlı ve güvenli olan motorlu kurye taşımacılığı, gün geçtikte daha da fazla tercih edilen bir hizmettir. Günümüzde pek çok motorlu kurye hizmeti veren firma bulunur. Bu firmaların pek çoğu illegal olarak faaliyet gösterir. Moto kurye firması tercih edilmeden önce, mutlaka referansları ve firma web sitesi ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir. Güvenilir firmalar tercih edilmeli ve gönderi öncesinde mutlaka sözleşme yapılmalıdır.

Moto Kurye İstanbul
Moto Kurye İstanbul

Moto Kurye Kime Denir

Moto kurye, arabalı kargo taşımacılığının, motor kullanılarak yapılan modelidir. Tüm kargo hizmetlerine alternatif bir yöntem olarak ön plana çıkan moto kurye hizmeti, zaman tasarrufu ve güvenilirlik açısından ilk sıradadır. Motorlu kurye olmak isteyen kişiler, ilk olarak bir dizi eğitime tabi tutulur. Yapılan eğitimlerin ardından başarı elde eden kişiler, moto kurye olmaya hak kazanırlar.

Moto Kurye Neden Tercih Edilmelidir

İstanbul ve çevresinde express seçeneği ile hizmet veren moto kuryeler, teslim alınan ürünleri özel olarak tasarlanmış kutular içerisinde taşır. Fakat; ürünün paketlenmesi göndericiye ait olan bir unsurdur. Kargo, kuryeye teslim edilmeden önce özenle paketlenmelidir. Sıvı ürünlerde, akıntı ve taşkınlık yaşanmaması adına, özenle paketleme yapılması gerekir. Arabalı kargo taşımacılığı ile kıyaslandığında motor kurye taşımacılığı her yönden daha avantajlıdır.

Moto kurye hizmetinde; paket, mektup ve evrak gibi gönderiler aynı gün içerisinde teslim edilmek üzere gönderilebilir. Araba ile kargo hizmeti veren firmalar, kargoya verilen ürünleri korunaklı bir şekilde muhafaza etmemektedir. Özellikle araba arkasına istiflenerek konulan kargo paketlerinde; ezilme, kırılma veya sıvı ürünlerde dökülme gibi olumsuzluklar meydana gelir. Bu durum hem göndericiyi, hem de alıcıyı mağdur ettiği gibi, maddi zararlara da sebebiyet verebilir. Motorlu kurye taşımacılığında ise, yalnızca tek bir ürün taşınır. Taşınan ürünün özel olarak üretilen kasalarda muhafaza edilmesi sebebi ile kargonun herhangi bir zarar görmesinin önüne geçilir.

Moto Kuryenin Avantajları Nelerdir

Motorlu kuryeler, trafikte hız açısından büyük avantajlara sahiptir. Arabalı kargo hizmetinin aksine, dar yollarda hızlı bir şekilde hareket edebilen moto kuryeler, kestirme yolları kullanarak teslimat süresini en alt seviyeye indirir. Bunun yanı sıra; motorlar şehrin yoğun trafiğinde yollarda takılıp kalmadan, seri bir şekilde ilerleyebilir.

Moto kurye kullanmanın avantajları kısaca şöyle sıralanabilir;

  • Moto kurye, diğer kargo yöntemlerine göre çok daha hızlı bir taşımacılık yöntemidir,
  • Moto kurye personeli göreve başlamadan önce bir dizi eğitimden geçer,
  • Eğitimden geçmeleri sebebi ile motorlu kuryeler, tamamen profesyonel donanıma sahip bir ekiptir,
  • Moto kurye kargo taşımacılığı ile diğer yöntemlerden çok daha ucuz gönderim yapılabilir,

Paket, mektup, ürün veya evrak gönderimi yapmak için moto kurye talep edildiğinde, en kısa süre içerisinde gönderici adresine ulaşım sağlayan motorlu kurye personeli, hızlıca teslimat işlemlerini gerçekleştirerek, alıcı adresine doğru yola çıkar. Diğer taşımacılık yöntemlerinin işlem hızı oldukça yavaştır. Arabalı taşımacılık yönteminde kargonun sisteme işlenmesi, arabaya yüklenmesi ve alıcıya teslim edilmesi 4 ile 5 gün arasında sürmektedir. Fakat moto kurye hizmetlerinde, teslim alınan ürün aynı gün içerisinde alıcı adresine teslim edilir.

Moto Kurye Nasıl Çağırılır

Moto kurye çağırmak için yapılması gereken, yalnızca iletişim numarasını arayarak müşteri hizmetlerine bağlanmaktır. Müşteri hizmetleri, kurye yönlendirmesi için gerekli bilgileri alır ve alıcı adresine en yakın konumda bulunan moto kurye personelini adrese yönlendirir. Adrese giden moto kurye personeli, teslim edilecek paketi özenli bir şekilde teslim alır. Teslim alınan paket özel koruma yöntemleri ile taşıma kutusuna yerleştirilir ve teslimat adresine doğru yola çıkılır. Kargo, dar sokaklar ve trafik sorunu gözetilmeden, mümkün olan en hızlı şekilde alıcı adresine teslim edilir.

Moto Kurye İstanbul
Moto Kurye İstanbul

Gönderim Sözleşmesi

Moto kurye personeline paket tesliminin yapılmasından önce, gönderi sözleşmesinin yapılmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Firma ile müşteri arasında yapılan bu sözleşme, müşteriyi hukuki olarak güvence altına alır. Gönderi sözleşmesinin yapılmaması durumunda, ortaya çıkabilecek ürünün kaybolması, ürünün zarar görmesi ve ürünün çalınması gibi durumlarda, müşteri büyük oranda zarar görür. Bu sebeple, Gönderi teslim edilmeden önce mutlaka sözleşme yapılmalı, eğer firmanın sözleşmesi yoksa mutlaka sözleşme talep edilmelidir. Sözleşme yapmak istemeyen firmalara asla kargo teslim edilmemelidir.

Moto Kurye İle En Fazla Ne Kadar Ağırlık Taşınabilir

Moto kuryelerin özel tasarlanmış taşıma kutusu, belirli ölçü ve ağırlık direncine sahiptir. Buna istinaden, en fazla 15 kilograma kadar ürün taşıması yapılabilir. Bu ağırlığın üzerindeki ürünler, motoru tehlikeye attığı gibi, taşıma görevini üstlenen kurye personelini de riske sokacaktır. Firma web sitesinde, taşınabilecek ölçü ve ağırlıklarda ilgili güncel bilgiler mutlaka incelenmelidir. Hem kargoyu, hem de taşıma personelini riske sokacak kargoların taşınması konusunda ısrarcı olmamaya dikkat edilmelidir. Hem kargo hem de personel riske atılmamalıdır.

Moto Kurye Kargo Takibi Nasıl Yapılır

Moto kurye ile kargolanan gönderilerin anlık durumları, firma sistemine otomatik olarak bildirilir. Firma sistemine bildirilen durumlar, firmanın çağrı merkezi ile iletişime geçilerek veya firmanın web sitesi üzerinden takip edilebilir. Moto kurye alıcı adresine ulaştığında ve gönderi teslim edildiğinde, kurye personeli sisteme bilgi notu düşer. Sisteme düşen bildirim, göndericinin kargo işlemleri sırasında vermiş olduğu cep telefonu ve mail bilgilerine otomatik olarak bildirilir. Gönderici, kargo teslim edildiği andan anlık olarak teslim edildi bilgisini alır.

E-Ticarette Moto Kurye Avantajı

Özellikle internet üzerinden online satış yapan firmalar arasında, moto kurye taşımacılığı günden güne artış gösterir. E-ticaret firmaları, gönderimi yapılacak ürün kadar moto kurye çağırabilir. Siparişini oluşturduğu aynı gün içerisinde ürününü teslim alan müşteri, ilgili e-ticaret firmasına güven kazanacak ve çevresine önerecektir. Moto kurye kullanarak aynı gün içerisinde teslimat avantajından yararlanan firmalar, her zaman bir adım önde olur.

Moto Kurye Fiyatları

Moto kurye fiyatları, farklı kriterler baz alınarak belirlenir. Gönderilen ürünün ölçüleri ve ağırlığı fiyat belirlemesinde büyük rol oynar. Bunun yanı sıra, kargonun teslim edileceği alıcı adresin mesafesi de moto kurye fiyat belirlenmesinde etkendir. Güncel fiyat listeleri moto kurye firmasının, web sitesinde tablo şeklinde verilir. Moto kurye çağırmadan önce web siteyi incelemek, müşterinin görüşme öncesi bilgi sahibi olmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, firmanın çağrı merkezi aranarak da fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olunabilir. Moto kurye taşımacılığı fiyatları, arabalı kargo taşımacılığı ve diğer kargo yöntemleri ile kıyaslandığında, piyasadaki en ucuz taşımacılık yöntemidir.

Paylaş
Başa Dön