Moto Kurye Hizmetleri – 2021

Moto Kurye Hizmetleri için ve günümüzün modern hayat koşullarında zaman çok değerlidir. Boşa harcanan zaman kadar büyük bir israf da yoktur. Tüketiciler de alışveriş yapacakları işletmeyi seçerken en hızlı ve en konforlu hizmet sunanlardan yana tercihlerini kullanır. Özellikle online olarak yapılan alışverişlerde ve eve servis hizmetlerinde hızlı teslimat özelliği ile öne çıkılabilir.

Moto Kurye Hizmetleri
Moto Kurye Hizmetleri

Ürün ve hizmetlerin hızlı teslimatı için moto kurye hizmetlerinden faydalanılabilir. İstanbul’un birçok yerinde olduğu gibi Çekmeköy moto kurye hizmetleri sunan firmanın hizmet kalitesi tatmin edici düzeydedir.

Moto Kurye Hizmeti Nedir?

Acil olarak ulaştırılması gereken gönderileri günün her saatinde motorlu araçlarla istenen adrese götürme şeklindeki hizmetler moto kurye hizmeti adıyla anılır. Bu hizmetler genellikle özel donanıma sahip motosikletlerle verilir. Motosikletler yoğun trafikte bile kolayca yol alabildiği için özellikle büyük şehirlerdeki hizmetler için ideal özellik sunar. Ancak gönderilerin büyüklüğüne göre otomobil ya da kamyonet gibi motorlu taşıtlarla da kurye hizmeti sunulabilir.

Moto Kuryelerin Klasik Kargo İşlemlerinden Farkı

Klasik kargo hizmetlerinde kargo şirketlerinin gönderileri teslim alması, araçlara yüklenmesi, ulaşımı ve teslimatı belirli bir rutine bağlanmıştır. Teslimatlar en iyi ihtimalle bir gün sürer. Ancak moto kuryeler birkaç saat içinde tüm işlemleri tamamlayıp teslimatı gerçekleştirebilir.

Moto kurye hizmetleri 7/24 esasına göre yapılabilir. Böyle bir firma ile çalışan kişiler için istenen saatte bir gönderiyi gönderebilmek önemli bir konfordur.

Moto Kurye Hizmetlerinin Faydaları

Moto kuryelerle çalışmak birçok konfor ve avantaj sağlar. Bunlardan bazıları aşağıdaki şekilde listelenebilir:

 • Gönderi yapacak işletmeler klasik kargo prosedürlerinden kurtulur.
 • Çok kısa sürede gönderiler verilen adresten alınır ve alıcı adresine ulaştırılır.
 • Zamandan kazanılır.
 • Yiyecek ve içecek gönderilerinde istenen sıcaklık derecesinde ulaşım sağlanır. Erime, bozulma, soğuma gibi istenmeyen durumlar oluşmaz.
 • İşletmeler araç ve personel giderlerinden tasarruf eder.
Moto Kurye İstanbul
Moto Kurye İstanbul

İşletmelerin normal şartlarda gönderilerini kendi personelleri ve kendi araçları ile göndermesi gerekecektir. Bu da önemli bir maliyet kalemi oluşturur. Gönderi sağlayacak bir araç bulundurulması, yakıt giderleri, personelin ücret ve sigorta giderleri ciddi bir maliyet oluşturur. Moto kuryelerden yardım alınarak bu işler ekonomik şekilde halledilebilir.

Moto Kurye Hizmetlerinde Olması Gerekenler

Moto kurye hizmetleri son teknolojilere entegre edilebilir. Bu iş alanı için hazırlanmış yazılımlar mevcuttur. Moto kurye yazılımları ile aşağıdaki imkanlar sağlanır:

 • Gönderici ve alıcı adresleriyle gönderi özellikleri sisteme girildiğinde fiyat bilgileri ortaya çıkar.
 • Kuryenin teslimat sürecindeki yolculuğu sistemden takip edilebilir.
 • Talepler mobil uygulamalarla her yerden yapılabilir.
 • Talep hazırlandıktan hemen sonra gönderici adresine en yakın kurye ulaşım sağlar.
 • E-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerde aynı gün içinde teslimat imkanı doğar.
 • Teslimat sürecinde sms ile bilgilendirme yapılabilir.

Teknolojinin sunduğu imkanlarla kaliteli ürün ve hizmet anlayışı birleştiğinde ideal sonuçlar ortaya çıkar.

Moto Kurye Fiyatları

Moto kurye hizmetlerinin ücreti gönderici ve alıcı adresleri arasındaki uzaklık, gönderinin ağırlığı, özel koruma prosedürü uygulama gereği gibi kriterlere göre değişecektir. Bu nedenle hizmet almaya karar verildiğinde tüm bilgiler doğru ve eksiksiz şekilde verilmelidir. Bu bilgiler ışığında hizmet sağlayıcı tarafından en isabetli fiyat teklifi verilebilir.

Moto Kurye Fiyatları
Moto Kurye Fiyatları

Müşteri memnuniyetinin sağlanması adına uygun fiyat teklifi verilmesi beklenir. Moto kurye hizmeti veren firmalar bu konuda duyarlı olmalıdır. Ancak yapılan işin önemi ve riskleri göze alındığında her iki tarafın menfaatleri arasında denge kurulması gereği açıktır. Kuryelerin iş güvenliği kurallarına göre hizmet vermesi gereği unutulmamalıdır. Firmaların üyeleri ve sürekli müşterileri için yaptığı indirim ve kampanyalardan da faydalanılabilir.

Paylaş
Başa Dön