Moto Kurye Fiyatları

Moto kurye hizmeti alan kişilerin en sık merak ettiği konulardan biri moto kurye fiyatlarının nasıl olduğudur. Peki, moto kurye fiyatları nasıldır? Fiyat neye göre değişir? Moto kuryeler önemli evrak ve paketleri yetkili kişiye iletmek ile sorumludur. Bu esnada yolun uzunluğuna göre bir fiyat listesi belirlenir. Yakın mesafelere gönderilen paketler daha uygun fiyat seçenekleri ile teslim edilirken mesafe arttıkça fiyat da artar.

Acil durumlarda tercih edilen acil moto kurye hizmetleri gün içinde teslimat imkanı sunar. Bu yüzden bu hizmet daha maliyetlidir. Fiyatı etkileyen diğer bir husus ise hizmeti sunan firmalardır. Firmalara özel fiyat listeleri bulunur. Bazı firmalar daha yüksek bazıları ise daha düşük fiyat seçenekleri ile taşıma imkanı sunar.

Moto Kurye Ne İş Yapar?

Moto kurye hizmeti sunan tecrübeli ve bilgili elemanlar vardır. Bu elemanlara bazı sorumluluklar ve görevler verilir.

Moto kuryelerin görevleri şunlardır:

  • Paketi zamanında kullanıcıya iletir.
  • Kargolanan paketi korur ve sorunsuz şekilde teslim eder. Paketi açmaz veya açılmasına izin vermez.
  • Teslimat için kullandığı aracın bakımlarını büyük bir titizlikle yapar.
  • Teslimat listesine uygun olarak hareket eder.
  • Müşteri memnuniyetini benimser ve şikayetleri önemser.
  • Kendisinin ve çevresindekilerin iş güvenliğini sağlar.
  • Güvenilir ve hızlı bir teslimat sunar.
  • Ücret belirlemek amacıyla müşteriye fiş keser ve en doğru fiyat seçeneğini sunar.

Kurye hizmetleri çatısı altında taşıma ve teslimat işlemlerini, prensiplerine uygun bir şekilde gerçekleştirir. Moto kuryelerin iş birliği içerisinde olduğu firmalar ve işletmeler vardır. Prensipleri bu işletmeler belirler.

Moto Kurye Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Moto kurye olarak hizmet vermek çok zor değildir. Başvuru yapan kişilerin taşıması gereken bazı özellikler ve koşullar vardır. Bu meslek için en az ilköğretim mezunu olmak gerekir. Ayrıca bu işe başvuran kişilerin yaş sınırını da geçmesi gerekir. Bu sınır 18’dir. 18 yaşının üzerindeki kişiler bu pozisyonlar için değerlendirmeye alınır.

Moto kuryeler taşıma aracı olarak motosiklet kullanır. Bu yüzden kişinin motor ehliyetine sahip olması gerekir. Kendi motoru veya işletmenin kişiye sunduğu motorla hızlı bir teslimat hizmeti sunar. Bunlar mesleki yeterlilik için gerekli bazı koşullardır. Bu hizmeti sunan kişilerin aynı zamanda dikkatli, özverili, güvenilir ve dakik olması gerekir.

Moto Kurye İş İmkanları

Moto kurye olarak iş bulmak ve bu alanda hizmet vermek oldukça kolaydır. Moto kuryeler çok geniş kesimlere hizmet eder. Çoğu lokanta, restaurant, cafe paket servis hizmeti sunar. Bu siparişleri müşteriye iletmek için de moto kuryeye ihtiyaç duyar. Yemek servisinin yanı sıra kargo şirketlerinde de iş bulma imkanı yüksektir.

Devlete bağlı veya özel kargo hizmeti sunan şirketler paketleri teslim etmek amacıyla kurye alımı yapar. Giderek yaygınlaşan ve ihtiyaç duyulan bir meslek grubu olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Moto Kurye Ne Taşır?

Moto kuryeler kanunen yasal olan ürünleri sorunsuz şekilde taşımak ile yükümlüdür. Önemli evraklar, belgeler, paketler taşınması kolay hafif ürünlerdir. Hiçbir zarar gelmeden kişiye ulaştırılır. Paket servisi yapan restoranlar da gıda malzemeleri taşınır. Hamburger, pide, çiğ köfte gibi yemek siparişleri bu kuryeler aracılığı ile hızlıca teslim edilir.

Çok farklı sektörler için de kullanılır. Yedek parçalar, elektronik ürünler, hediyelik eşyalar bu kuryelerin taşıdığı bazı eşyalar arasında yer alır. Ürünleri taşımak için yasal izinlerin olması gerekir. Faturasız ürünler taşınmaz. Aynı zamanda taşınacak eşyaların kanunen yasak olmaması gerekir. Aksi halde paket taşıma hizmeti sunmaz.

Paylaş
Başa Dön