Kurye Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Ticari faaliyet yapan her sektör için satın alma maliyeti yerine kiralama hizmetlerinden yararlanarak maliyetten tasarruf yoluna gidilir. Kurye hizmeti de kiralama hizmeti olarak birçok sektöre tasarruf sağlayan hizmetler arasındadır. Firmaların birçok birim arasında kurye birimi oluşturması ciddi maliyetlere ve yıllık kar marjına olumsuz etkisine yol açar. Personel gideri, yakıt masrafı, vergilendirme, araç bakımı ve sigorta giderleri nedeniyle kurye kiralama hizmeti daha mantıklıdır. Peki, kurye kiralamanın avantajları nelerdir?

Kurye Kiralamanın Bütçeye Olumlu Etkisi

Kurye hizmeti kullanan bireysel ve ticari müşteriler öncelikle masrafları azaltmayı hedefler. Gönderiler bazen satılan ürünler olduğu gibi, sözleşme ya da değerli evraklar gibi kâğıtlar da olabilir. Firma ya da ev taşıma hizmetlerinde de bazı değerli eşyaların ayrı bir kurye hizmetiyle taşınması daha makul olur. Taşınacak gönderi ne olursa olsun öncelikle zamanında teslimi önemlidir. Uygun fiyata en güvenilir şekilde teslim edilmesi işleri kolaylaştırır.

Kurye kiralama hizmeti;

  • Zamandan tasarruf yapmanızı kolaylaştırır
  • Özel ve değerli eşyaların güvenle taşınmasını sağlar
  • Özel bir kurye birim maliyetinden tasarruf sağlar
  • Yıllık bütçeye olumlu etkisi vardır
  • Gönderiler güvence altına alınır
  • 7/24 gönderiler alıcıya teslim edilir

Kurye kiralama hizmetinin özellikleri öncelikle maliyete katkısı ve güvenli teslimattır. Zamanın değerli olduğu her alanda iş stresini azaltan en iyi çözümler arasındadır. Özellikle resmi tatil ya da birçok taşımacılık hizmetinin kapalı olduğu zamanlarda sizlere çözüm üretir. Fiyatlandırmadan, personel maliyetinden tasarruf yapacak hem de özel bir hizmetten yararlanacaksınız.

Kurye Birimi Kurmanıza Gerek Kalmıyor

Firmaların kar marjını düşüren ve gereksiz birçok masrafa yol açan kurye birimi kurmanıza gerek kalmayacak. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için belirli zamanlarda gönderilen gönderilerin çoğu acil gönderiler değildir. Birçok gönderinizi kargo şirketlerinden gönderebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra özel müşterileriniz tarafından acil gönderiler talep edilebiliyor. Tam da bu nokta da rakiplerinize fark atacak ve kısıtlı zamanda gönderi ulaştırmanın prestijini kazanacaksınız.

Kurye hizmetinden yararlanarak tüm acil gönderilerinizi yerine ulaştıracaksınız. İşlerini halleden müşterinizden tam not alacaksınız ve satışlarınızı her geçen gün artıracaksınız. Bir işletmede bazı birimlerin kurulması ekstra personel, sigorta, yemek, maaş ve araç masrafı gerektirir. Tek bir kurye hizmeti ile bu masraflardan kurtularak birinci sınıf hizmet verebileceksiniz.

Kurumsal Kurye Kiralama

Kurumsal firmalar artık birçok hizmeti dışarıda ek hizmet olarak alıyor. Araç kiralama, kurye hizmeti ve personel kiralama hizmetleri bunlardan birkaçıdır. Kurye kiralama hizmeti ile hem personel hem de araç kiralayacaksınız. Üstelik en uygun fiyata ve sizleri temsil eden hızlı teslimat anlayışıyla bir ekibe sahip olabilirsiniz.

Günlük gönderileriniz için kurye hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız acil gönderileriniz için ürün satışına bir kategori dâhil etmeniz yeterli olacaktır. Aynı gün teslim imkânı sunduğunuz müşteriler sizleri tercih edecektir. Kurumsal kurye hizmeti almak isterseniz kurye hizmeti müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Kurye Kiralama Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurye kiralama hizmetinden yararlanmak istediğinizde birçok firmadan bilgi almak isteyebilirsiniz. Güvenilir bir kurye hizmeti için sözleşme yapmanız gerekir. Yazılı olarak gönderilerinizi garanti altına alan firmaya güvenebilirsiniz. Aynı zamanda gönderilerinizin taşınacağı araçlarda araç takip sistemi bulunması, değerli eşyaların taşınmasını güvence altına alır.

Kullanılan araçların ve personelin alanında uzman olması, bakımlarının yapılmış olması da alacağınız kurye hizmetinde dikkat etmeniz gerekenler arasındadır. Sizlere her zaman şeffaf bilgi sağlayan, 7/24 müşteri desteği sunan firmaların işine önem verdiklerini unutmayınız. Sorunlarınıza hızlı çözüm bulan ve istediğiniz bilgiyi sizlere doğru olarak veren firmanın kurye hizmeti ile uzun yıllar çalışabilirsiniz.

Kurye hizmeti alan müşteri yorumları ve puanları da sizin için önemli olmalıdır. Birlikte çalışmak istediğiniz her firmanın referansları sizi tatmin edecek düzeyde olmalıdır. Öncelikle güven oluşması adına küçük gönderilerle çalışmaya başlayabilirsiniz. Küçük gönderiler için maksimum hizmet veren kurye hizmet firması her ürüne değer verecektir.

Kurye Kiralamanın Avantajları Nelerdir?
Kurye Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Sözleşme ve Araç Takip Sistemi İle Güvenceli Kurye Kiralama Hizmeti

Her iş için yapılan sözleşmeler hukuki anlamda nitelik kazanır. Sözle yapılan anlaşmalarda yaşanan sorunları tahmin edebilirsiniz. Taşınacak ürünün sözleşmede yer alması, gönderinin güvence altına alınarak yerine ulaştırılmasını sağlar. Uzman personel desteği sayesinde teslim ettiğiniz gönderinizin hangi lokasyonda olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Acil gönderilerinizin hangi zaman diliminde teslim edileceğiniz öğrenerek siz de alıcıya bilgi verebiliyorsunuz.

Değerli Eşyalar Güvenle Taşınıyor

E-ticaretin gelişimi ile her ürün internetten satılıyor. Alternatifin olması rekabeti artırıyor. Değerli eşyalar içerisinde satışı yapılan değerli madenler günümüzde satış grafiği yüksek ürünler arasındadır. Değerli eşyaların özenle hazırlanmasından sonra güvenilir ellere teslim edilmesi önemlidir. Alıcıya teslim edilmeyen bir mücevherin firmaya ciddi zararları olduğu gibi hukuki boyutu da vardır.

Taşıma firmalarının çoğu değerli eşyaların kaybolma riskini üstlenmiyor. Bu nedenle firmaların özel bir taşıma sigortasına ihtiyacı oluyor. Kurye kiralama hizmeti ile takı ve mücevherat firmaları güvenle alışveriş imkânı sunuyor. Müşterilerin güvenle alışveriş yapabilmeleri adına hızlı ve güvenilir teslimat yapıyor. Firmalar tarafından kıymetli evrakların varlığı da biliniyor. Özellikle kıymetli evraklar, faturalar ve sözleşmeler bazen zamandan tasarruf adına alıcıya teslim ediliyor. Islak imzanın önemli olduğu sözleşmelerinizde zamanınızın olmaması artık sorun değil.

Alıcıya imzalatılan sözleşmeler aynı hızla tarafınıza teslim dilebiliyor. Aklınıza gelebilecek her talebi değerlendiren kurye hizmeti ile ihtiyacınızı konuşmanız yeterli oluyor. Mevcutta kurye hizmetinden yararlanılan hizmetler dışında size özel hizmetler konusunda da yeni hizmetler geliştiriliyor. Hizmetlerin ihtiyaçlardan ortaya çıktığı düşünüldüğünde, olmasını istediğiniz herhangi bir kurye hizmetini talep edebiliyorsunuz. 7/24 aklınıza takılan soruları, istek, öneri ve şikâyetleri müşteri hizmetleri ile paylaşabiliyorsunuz.

Paylaş
Başa Dön