Kurye Faaliyetlerinde Moto Kuryenin Rolü

Kurye ve taşımacılık faaliyetlerinde kuryenin en önemli rolü hızlı teslimat anlayışıdır. Mümkün olan en hızlı sürede güvenilir teslimat yapabilmek adına oluşturulan özel kurye ekipleri içerisinde moto kurye ilk sırada yer alır. Kısa süreli gönderilerde, yoğun trafik saatlerinde gönderinin hızlı teslimini sağlamak için özel yetiştirilen moto kuryelerin sahip olması gereken ehliyet diğer araç kuryelerinden farklıdır. Bireysel gönderilerde en hızlı çözüm olarak bilinen kurye faaliyetlerinde moto kuryenin rolü gönderinin alıcıya zamanında teslimini sağlamaktır.

Kurye Faaliyetinde Kargodan Farkı Nedir?

Kargo da bir taşıma faaliyeti hizmet alanıdır. Yoğun talep gören ve anlaşmalı olan kargolar gün içerisinde binlerce gönderiyi aynı araç içerisinde taşır. Özellikle yükleme ve indirme sırasında birçok ürünün hasar görmesine neden olabilir. Teslimat günleri ise hafta içi ve hafta sonu belirli günleri kapsar. Bu nedenle bireysel ya da kurumsal gönderilerin hasarsız ve en kısa sürede teslimi için moto kuryeler tercih sebebidir.

Kurye öncelikle bir taşımacılık faaliyetidir. Bu faaliyetin kısa sürede ve adrese teslim olması ise moto kurye özellikleri arasındadır. Birçok kargo şirketinde değerli eşyaların taşınması güvence kapsamı dışındadır. Kaybolma, çalınma, zarar görme gibi birçok risk barındırır. Üzerine kırılacak ibaresi yazsanız dahi kargoların kırılma sorununun önüne geçilemeyebiliyor. Takı ve mücevher firmaları tarafından da özel moto kuryeler tercih edilerek değerli madenler güvence altına alınır.

Kurye Faaliyetinde Posta Gönderilerinden Farkı?

Posta gönderilerinde; fatura, çek, kıymetli evrak ya da sözleşme gönderimi yapılabiliyor. Kısa sürede işlerinizi aksatacak bazı evrakların ise zamanında gönderimini sağlamak için moto kurye daha hızlı bir yöntemdir. İşyerinde özellikle bazı sözleşmeler ya da evraklar personel ile gönderilmektedir. Bu durumda ise personelin dikkatsizliği sonucu bazen en önemli evraklar kaybolabilir. Kısa sürede trafik nedeniyle yetiştirilemeyen evraklar nedeniyle de bazı toplantılar ya da anlaşmalar feshedilebilir. Moto kurye dilediğiniz evrakın yerine ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Gıda Sektöründe Moto Kuryenin Rolü

Gıda alanında artık market alışverişlerinden, yemek siparişlerine kadar her alanda moto kurye hizmetinden yararlanılıyor. Küçük ve orta ölçekli yemek şirketlerinde bazen moto kurye ekibi kurmak hiç kolay değildir. Özellikle paket servisin zamanında yetişmesi ve personel giderlerini en aza indirgemek adına ek hizmetlerden yararlanmak daha az maliyetli olabilir.

Kurumsal firmaların kurye hizmetinden düzenli olarak yararlanmak istemesi tahmin edildiği gibi yüksek maliyetler değildir. Özellikle gıda alanında hamile olan anne adaylarının istediği ve uzakta olan bir ürüne ulaşması artık zor olmayacak. Dilediği meyveyi ya da yiyeceği dilediği yerden kurye hizmeti ile getirecek, eşinize sürpriz yapacaksınız. Daha birçok alışveriş yönteminde tercih edebileceğiniz çözümleri bireysel ya da firma bazında alabiliyorsunuz.

Ticari Alanda Moto Kuryenin Rolü

Ticari faaliyetler eskisi gibi yüz yüze iletişimden çok internet üzerinden gerçekleşiyor. Hal böyle olunca ulaşım konusunda bir moto kurye ekibine ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Kargo yöntemini tercih etmeniz halinde hem zamanınız hem de bütçeniz sarsılabiliyor. Acil taleplere yetişebilmek, hızlı üretimi aynı hızla alıcısına iletmek için moto kurye hizmetinin önemi her geçen gün artıyor.

Toptan satış yapan firmalar daha çok arabalı kurye hizmetinden yararlanırken, perakende satışlarınızda moto kuryeden yararlanabiliyorsunuz. Aynı lokasyonda olan müşterilerinize belirli günlerde ürünlerini ulaştırabilirken, moto kurye ile 1 saat sonra teslimat yapabiliyorsunuz. Müşteri yorumlarında ise hızlı teslimat yapıldığına dair güzel yorumlarla karşılaşıyorsunuz. Ticari satışlarda en olumsuz yorumların ve kötü puanların nedeni teslim edilmeyen ürünlerden kaynaklıdır. Sizler müşteri kaybederken kargo firmaları bu sorumluluğu üstlenmiyor. Kurye hizmetinde ise tüm sorunları birlikte üstleniyorsunuz.

Kurye Faaliyetlerinde Moto Kuryenin Rolü
Kurye Faaliyetlerinde Moto Kuryenin Rolü

Moto Kurye Neden Tercih Ediliyor?

Moto kuryenin tercih edilmesi öncelikle sizleri en ihtiyacınız olduğu zamanda yalnız bırakmamasıdır. Günün her saatinde size ihtiyacınız olanı getiren ya da alıcısına götüren bir hizmet bulmak oldukça zordur. Çalışma saatlerinin sınırlı olması, özel günlerde her yerin kapalı olması işlerinizi daha da zorlaştırır.

Gecenin bir vakti lazım olan bir ürünü bir saat içerisinde yetiştirmek çoğu zaman kurtarıcı işler arasındadır. Günün her saati 7/24 çalışan birçok sektör vardır. Bu nedenle bazı hizmetlerin de bu çalışma sistemine uygun faaliyet göstermesi gerekir. Nöbetçi eczaneden ihtiyacınız olan bir ilacı bulmak sizin için önemli olabilir. Bunun gibi birçok iş için moto kuryeyi tercih edebilirsiniz.

Acil Durumlarda Moto Kuryenin Rolü Nedir?

Moto kurye; hızlı, günün her saati hizmet veren, emanetine özenle bakan, adrese teslim konusunda tecrübeli hizmettir. Bu hizmetten yararlanmak ise düşük bir bütçe gerektiriyor. Hem işinizi çözüyorsunuz hem de acil adı altında fazla para ödemiyorsunuz. Acil moto kuryenin amacı sizlere zorluk çıkarmak değil işlerinizi kolaylaştırmaktır.

Sürekli ve durmadan çalışarak, vardiyalı sistem ile enerjisi yüksek personel hizmeti veriyor. Kurye hizmetinde moto kurye bünyesinde taşınan ürünlerin çok fazla ağırlığa sahip olmaması önemlidir. Çoğu zaman yetiştirilmesi gereken ürünler için hız yapan kuryelerin ani manevralarda sarsılmaması gerekir. 15 kg ağırlık üzerinde kurye taşımalarına izin verilmez.

Acil moto kurye;

  • Dilediğiniz saat
  • İstediğiniz ürün
  • Belirlediğiniz adres
  • Hızlı teslimat

Bu işlemler ile moto kurye daha çok talep edilecektir. Her an işinizi yapan bir çözüm ortağı bulmak kolay olmaz. Personelinizin dahi belirli saat dilimlerinde çalıştığı, fazla çalışmasına karşılık mesai talep ettiği bir hizmeti sizlere en uygun fiyata yapıyor. Yakınlarınızdan talep edemediğiniz her işinizin çözümünü sizlere sunuyor ve dilediğiniz bir eşyayı size ulaştırıyor. Telefonunuza kaydederek ilk aklınıza gelen numara olacak olan acil kurye hizmetinden bulunduğunuz noktadan yararlanabilirsiniz. Size özel çözümler için çağrı merkezine ulaşabilir, fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.

Paylaş
Başa Dön