Kurye Bünyesinde Kullanılan Vasıtalar Nelerdir?

Kurye hizmetinden yararlanırken hangi ürün, eşya ya da malzemelerinin taşınmasını istediğinizi belirlemelisiniz. Taşınacak eşyalar nakliye hizmetlerinde taşınan ev ya da firma eşyaları gibi değildir. Bazen bir para kasası bazen de bir evrak dosyasının taşınmasını talep edebilirsiniz. Kurye hizmetinde öncelik özel taşınması gerektiğini düşündüğünüz eşyalardır. Taleplerinize uygun olarak sizlere kurye hizmeti için araç sunulur. Moto kurye ile taşınacak eşyalar arabalı kurye hizmetinde taşınacak eşyalarla aynı değildir.

Bu nedenle fiyatlar da eşyanıza göre değişiklik gösterebilir. Kullanılan araçlar ise binek araçlar olabildiği gibi diğer model ve markalarda daha büyük ticari araçlar da olabiliyor. Firmaların taşınması eşyasında bir araç dolusu evrak, dosya ya da sözleşme taşınabiliyor. Özel bölmelere sahip olan güvenilir araç içi tasarımlarla taşınacak eşyalarınız ilk alındığı gibi teslim edilir. Hızlı teslimat yapılan araçlar içerisinde ürünlerin ya da eşyaların düşmesi söz konusu değildir. Peki, kurye bünyesinde kullanılan vasıtalar nelerdir?

Moto Kurye İle Taşıma Hizmeti

Öncelikle sıklıkla tercih edilen kurye hizmetleri arasında moto kurye hizmeti bulunur. Son dönemlerde gıda alanında moto kurye hizmetine ağırlık verilmesi sonucu her firma personel ve motor alımına sıcak bakmamıştır. Ek maliyetler nedeniyle yüksek fiyatlara gelen moto kuryeler birçok e-ticaret sitesi ve gıda sektörü tarafından ek hizmet olarak talep edilir hale gelmiştir. Moto kurye talep alanları her geçen gün gelişmiş ve firmalara çözüm ortağı haline gelmiştir. Ticari alan dışında ise bireysel olarak akıllara gelen kurye hizmeti bazen günün en büyük sorunlarının kurtarıcısı haline gelmiştir.

Moto kurye taşıma hizmetinden;

 • Mağazalar
 • Gıda sektörü
 • Firma
 • Kamu kurum ve kuruluşları
 • Hastaneler
 • Medikal
 • Laboratuvar
 • Takı firmaları
 • Değerli maden firmaları
 • E-ticaret platformları

Bu sektörlere ek olarak birçok alan tarafından aranılan meslekler haline gelmiştir. Moto kurye tarafından taşınan ürünler büyük ebat ürünler değildir. Büyüklüğüne uygun olarak küçük bir kolinin taşınabileceği eşyalar için en hızlı çözümdür. Dilediğiniz yerden alınan ürünler tarafınıza ya da belirlediğiniz alıcıya imza ile teslim edilir. Moto kurye hizmetinde öncelik zamanında teslimattır. Bu nedenle en hızlı teslimatı hedefleyen kurye hizmeti, işlerinizi kolaylaştıran en iyi dostunuzdur. Acil işler için talep edilen yüksek fiyatlar acil kurye hizmetleri için geçerli değildir. Uygun fiyata en hızlı biçimde çözdüğü iş için oldukça uygun fiyatlar talep ediyor. Özel bir asistana ödeyeceğiniz minimum fiyat söz konusudur. Üstelik bunun için bir moto kurye ekibine ihtiyacınız yoktur.

Arabalı Kurye İle Taşıma Hizmet

Arabalı kurye için tercih edilen araçlar büyük ticari ya da binek türü araçlar olabiliyor. Araçların yeni olmasına, bakımının rutin yapılmasına özen gösteren kurye hizmet firması, araçlarının içini taşımaya uygun dizayn etmiştir. Araçlarda bulunan araç takip sistemi ile riskleri en aza indirger ve yapılan sözleşme ile güvence altına alır. Taşıma hizmeti için araç kullanılmasının bazı sebepleri vardır. Özellikle bir para kasası personelinize dahi güvenemeyeceğiniz kadar önemli içeriğe sahip olabilir.

Bu nedenle moto kurye para kasası taşıma konusunda yeterli büyüklüğe ve güvenliğe sahip olmayabilir. Taşınacak ürünlerin ve eşyaların maddi değerine göre sizlere özel araç sunulur. İç kısmında eşyanın sabitlenmesi ve zarar görmemesi için gereken düzenleme yapılır. Araç kurye hizmetinden aynı zamanda özel şirket evrakları için de yararlanabiliyorsunuz. Evrakların özenle taşınması ve yerine teslimi için kapalı bir alanda muhafaza edilerek taşınması gerekir.

Kurye Araçları Özellikleri

Kurye hizmetinde kullanılan araçların bazı özellikleri bulunur. Lojistik alanında yer alan kurye hizmeti aslında özel bir hizmettir. İçerisinde birden fazla kişiye ait olan ürün yerine sadece gönderim talebinde bulunan kişiye özel bir taşıma hizmeti yer alır. Böylelikle ürünlerin arasında sıkışma ya da zarar görme gibi sorunlar yaşanmaz. Kurye araçlarında, son dönemin takip sistemleri arasında yer alan araç takip sistemi yer alıyor.

Aracın her gittiği nokta gözetim altında tutuluyor ve olası sorunların önüne geçiliyor. Taşınan her ürün kurye hizmeti için değerli kabul edilir ve aynı özenle taşınır. Zamanında teslim ile sözleşme şartlarına özen gösterilir. Müşterilerin kurye hizmetini kullanması konusunda güvenini kazanarak uzun yıllar size destek olan bir asistan haline gelir. Başarılı kişilerin arkasında her zaman kaliteli çözüm ortakları yer alır.

Kurye Bünyesinde Kullanılan Vasıtalar Nelerdir?
Kurye Bünyesinde Kullanılan Vasıtalar Nelerdir?

Kurye Hizmetinde Kullanılan Araçlarda Taşınan Eşyalar

Kurye hizmeti almak için taşınmasını istediğiniz eşyanın yoğunluğunu merak edebilirsiniz. Kurye hizmeti için taşınacak değerli eşyaların büyüklüğü önemlidir. Yasal olmayan bazı eşyaların taşınması ise mümkün değildir. Bu nedenle taşınacak eşyaların niteliği güvence adına sözleşmeye yazılır. Kontrollü olarak gönderilen eşyalar teslim edilene kadar özenle denetim altında tutulur.

Kurye hizmetinde taşınabilecek eşyalar;

 • Para kasası
 • Değerli ve kıymetli evraklar
 • Antika eşyalar
 • Sanat eseri tabloları
 • Evcil hayvan
 • Sözleşme
 • Dijital ürünler
 • Hafıza kartları ya da önemli verilerin yer aldığı bellekler
 • Bilgisayar ürünleri

Bunlar taşınan ve talep gören belli başlı eşyalardır. Kurye hizmetinde yararlanabileceğiniz, kargo şirketleri tarafından hasarın kabul edilmediği birçok gönderiyi kurye hizmeti ile yerine ulaştırabiliyorlar. Müzayede için özel kurye hizmetinden yararlanabilir, antika eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Bazen önemli projelerin yer aldığı bilgisayarınızı ya da hafıza kartlarınızı da kurye hizmetiyle ulaştırmak isteyebilirsiniz. İhtiyacınıza tam çözüm bulmak istiyorsanız günün her saati çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.

Kurye Araçları Fiyatı Etkiler Mi?

Kurye hizmetinde moto kurye ile araç kurye hizmeti fiyatları farklıdır. Taşınacak ürünler araçla en uygun fiyata taşınsa da yakıt ve giderleri moto kurye fiyatlarından farklılık gösterir. Kurumsal ya da bireysel taleplerinizde net fiyat için müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Ortalama fiyat listesinden yararlanarak daha sonraki gönderileriniz için maliyet çıkarabilirsiniz.

Paylaş
Başa Dön