Kartal Motorlu Kurye Hizmetleri

Motorlu kurye hizmetleri gönderilerin hızlı ve güvenli şekilde ulaştırılmasını sağladığı için günümüzün en çok tercih edilen yöntemlerinden biridir. İlk olarak 1990’lı yıllarda kullanılmaya bağlayan motorlu kurye uygulaması başlangıçta sadece belirli sektörlerde ve sınırlı şekilde kullanım alanı bulmuştur.

Zaman geçip e-ticaret uygulamalarının artması ve büyük şehirlerdeki trafiğin yoğunlaşmasıyla motorlu kuryeler de daha çok tercih edilir olmuştur. İstanbul’un yoğun trafiği nedeniyle en çok bu şehrimizde motorlu kuryelerden faydalanılır. Kartal motorlu kurye hizmetleri de yoğun ilgi görür.

Motorlu Kurye Hizmeti Nedir?

Şehir içinde bir adresten başka bir adrese ulaştırılması gereken gönderileri motosiklet gibi hızlı ulaşım sağlayan araçlarla gönderici adresinden alıp direkt alıcıya ulaştıran hizmete motorlu kurye hizmeti adı verilir.

Motorlu kuryeler çoğunlukla motosikletle ilgili adreslere ulaşır. Bunun sebebi çoğu zaman duracak derecede yoğun olan trafikte bu araçların hızlı ilerleyebilmesidir. Ancak hacim ve ağırlık olarak motosikletle taşınamayacak gönderiler için otomobil, kamyonet, kamyon gibi araçlar da kullanılır.

Motorlu Kurye Hizmetlerinin Klasik Kargo Uygulamalarından Farkları

Klasik kargo uygulamaları da motorlu kuryelere benzer şekilde gönderilerin bir adresten başka bir adrese ulaşımını sağlar. Ancak kargo firmalarının uyguladığı birtakım prosedürler vardır.

Gönderilerin teslim alınarak aynı yöne gideceklerin bir araya getirilmesi, belirli saatlerde harekete geçen araçlara yüklenmesi, nakliye süreci, ulaşılan yerde yeniden gidecekleri yöne göre sınıflandırılıp araçlara yüklenmesi ve teslimatı işlemleri birkaç günlük bir zaman alır.

Bu rutinler içinde hassas nitelikteki gönderiler zarar da görebilir. Çünkü her gönderiyle tek tek ilgilenilmesi çok da kolay değildir. Bazı gıda maddeleri kargo şirketleri tarafından kabul edilmez. Kabul edilenlerin de yolda bozulması, sızıntı yapması muhtemeldir.

Motorlu kurye hizmetlerinde ise uzun süren prosedürler yoktur. Çağrı geldiği anda harekete geçerek gönderici adresine ulaşan kuryeler gönderiyi alıp direkt olarak alıcı adresine ulaşır. Araçlarda hassas gönderileri ve gıda maddelerini koruyacak donanımlar bulunur. Bu sayede güvenli ulaşım sağlanır.

Motorlu Kurye Hizmetlerinin Sağladığı Avantajlar

Motorlu kurye hizmetleri herhangi bir ulaşım yöntemine göre pek çok avantaj sağlar.

Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Motorlu kurye hizmetleri direkt gönderici adresinden alıcı adresine ulaşım sağladığı için zaman kaybı yaşanmaz.
  • 7/24 hizmet hizmet verildiği için gecenin geç bir saatinde ya da pazar günü bile hizmet alınabilir.
  • Yoğun trafikte bile ilerleyebilen motosikletlerle her şey dursa bile ilerleme sağlanır.
  • Motosikletlerdeki özel donanımlar sayesinde gıda maddelerinin bozulması endişesi yaşanmaz.
  • Pasta, çikolata ve çiçek gibi hassas ürünler güvenle yerine ulaşır.
  • Sıcak yiyecekler soğumadan ulaştırılır.
  • Soğuk içecekler ve dondurma gibi yiyecekler özelliğini kaybetmeden ulaşır.
  • Motorlu kurye firmalarının yazılımları e-ticaret sitelerinin hızlı teslimat uygulamalarına entegre edilebilir.
  • Motorlu kurye hizmeti kullanan firmaların bu işi yapacak eleman çalıştırması halinde ortaya çıkacak personel ve araç giderleri düşünüldüğünde bu hizmetler çok da hesaplı gelir.
  • Belge ve dokümanların motorlu kuryelerle gönderilmesi halinde gizlilik ve güvenlik sağlanır.

Motorlu kurye hizmetlerinin sağladığı bu avantajlar gittikçe daha çok tercih edilmesini sağlar.

Motorlu Kurye Hizmetlerinin Fiyatları

Motorlu kurye hizmetlerinin yaygınlaşmasıyla bu alanda kullanılan yazılımlar da geliştirilmiştir. Motorlu kurye firmalarının mobil uygulamaları da hazırlanır. Bu uygulamaları indiren kullanıcılar istedikleri yerden kurye çağırabilir. Çağrı sırasında uygulamaya alıcı ve gönderici adresleri girilir.

Gönderinin ağırlığı ve diğer bazı özellikleri de girilir. Bu bilgiler ışığında otomatik olarak fiyat bilgisi ortaya çıkar. Fiyat teklifi uygun bulunursa çağrı yapılır. Çağrı yapıldığında gönderici adresine en yakın olan kurye derhal yola çıkarak gönderiyi teslim alır ve hizmet başlatılır.

Paylaş
Başa Dön