İstanbul Acil Kurye Hizmeti Ve Fiyatları

Acil kurye hizmetleri, kısa süre içerisinde teslim edilmesi gereken ve ağırlıklı olarak teslimat adresi şehir içi olan gönderiler için bulunmaz bir ayrıcalık. Ne de olsa gün içerisinde hatta bazı durumlarda dakikalar içerisinde gönderinin alıcısına teslim edilmesi imkan dahilinde olabiliyor. Üstelik sunulan hizmetin kalitesi göz önüne alındığı zaman son derece makul fiyatlı olduğunu ifade etmek de hiç zor değil. Bu nedenle hemen her kesimden insan bu hizmeti tercih ediyor. İşte İstanbul acil kurye hizmetleri ve fiyatları.

Firma Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kurye hizmeti sunan firmaların son zamanlarda hayli fazlalaşması rekabeti de beraberinde getiriyor. Bu bağlamda kurye hizmetlerinde hangi firmalardan yana tercih kullanılacağı pek çok tüketici tarafından merak edilenler arasında yer alıyor. Elbette firma sayısının çokluğundan ötürü özellikle büyük şehirlerde firma seçiminin hayli kafa karıştırıcı olması doğal. Tüketicilerin öncelikle kendilerine bir hizmet sözleşmesi ibraz eden kurye firmaları ile çalışması icap ediyor.

Bunun yanı sıra kurye ve gönderiyi canlı takip etme olanağı sunan firmalarla çalışılması da gönderiden haberdar olmak adına son derece yararlı. Elbette kurye firmalarının müşterilerine taahhüt ettikleri sürede gönderinin teslimatı da bilhassa acil gönderilerde büyük önem taşıyor. Son olarak kurye firmasının kurumsallığı, kurye personeline bu alanda eğitim verildiği ve profesyonel hizmet anlayışı benimsendiği için çok büyük önem taşıyor.

Kurye Firmalarında Fiyat Politikası Ne Şekildedir?

Kurye firmalarıyla gönderilerini teslim etmek isteyenlerin klasik kargo gönderisi ücretlerinden bir miktar daha fazlasını gözden çıkarmaları gerekiyor. Zira kurye firmaları esasında teslimattan çok zaman ve hız satıyor. Kargo firmalarında ise öne çıkan husus pek çok zaman gönderinin teslimatı dışında bir şey olmuyor. Bu nedenle kargo firmaları paketleme, kayıt, toplama ve dağıtım merkezleri ile teslimat şubesine varıncaya kadar pek çok formaliteyi bünyesinde barındırıyor.

Şehir içi teslimat dahi olsa bu durumun varlığı gönderinin en erken ertesi günü teslim edilmesine neden oluyor. Bu durum da acil gönderiler için doğru tercihin kargo firmaları değil kurye firmaları olduğunu gözler önüne seriyor. Zira kurye firmaları çok kısa bir sürede hatta zaman zaman dakikalar içerisinde gönderiyi teslim etme olanağını müşterilerine sunuyor. Dolayısıyla kargo firmalarından daha farklı bir fiyat politikası ile hizmet veriyor.

Kurye Firmaları Paketleme Hizmeti de Sunuyor mu?

Kurye firmalarındaki asıl husus kısa süre içerisinde teslimata odaklı bir hizmet anlayışı olduğundan ötürü paketleme hizmetlerinin süreyi uzatıcı bir formalite olduğu düşünülüyor. Bu nedenle paketleme hizmetleri kurye firmaları tarafından sunulan bir hizmet değil. Öte yandan acil kurye firmalarının yaptığı iş, kapıdan teslim aldıkları gönderileri, aldıkları haliyle ve derhal yine bir başka kapıya teslim etmek olduğundan ötürü paketleme hizmetinin sunulması teknik olarak da pek mümkün görünmüyor. Dolayısıyla paketleme işi gönderici müşteriler tarafından gerçekleştirilebilecek bir hizmet. Ancak elbette kurye firmaları gönderilerin zarar görmeden emniyetli bir şekilde taşınabilmesi için gereken her türlü önlemi alıyor ve personeline de bu hususta özel eğitim veriyor.

Kurye Firmaları Müşterilerine Sözleşme Sunuyor mu?

Müşterisine ve yaptığı işe saygısı olan bir kurye firmasının her zaman için müşterilerine bir hizmet sözleşmesi ibraz etmesi gerekiyor. Bu sözleşme sayesinde kurye firmaları kurumsal bilgilerini de müşterilerine sunmuş oluyor ve bir sorun yaşanması ya da firma ile iletişime geçilmesi gerektiğinde kimlerle muhatap olmaları gerektiğini bilebiliyor. Öte yandan kurye firmaları tarafından müşterilere sunulan hizmet sözleşmeleri içerisinde firmaların taahhüt ettikleri hususlar ve hizmet standartları ile hizmetlerinin kapsadığı noktalar da yer alıyor.

Örnek vermek gerekirse emniyetli bir şekilde taşıma, belirli saatleri içerisinde gönderiyi alıcısına teslim etme, sigortalı gönderi, gönderinin sadece alıcısına teslim edilebileceği gibi bazı esaslı ek hizmetler bu sözleşme içerisinde bulunabiliyor. Bu sözleşmeler de gönderinin teslim alındığı esnada kurye personeli tarafından müşterilere sunuluyor.

İstanbul Acil Kurye Hizmeti Ve Fiyatları
İstanbul Acil Kurye Hizmeti Ve Fiyatları

Motorlu Acil Kurye Neden Tercih Edilmelidir?

Motorlu acil kurye hizmetlerinin en büyük avantajlarından bir tanesi de pek çok zaman trafik ve dar sokaklar gibi teslimatı geciktirici ve zorlaştırıcı hususlardan uzak bir kurye hizmeti sağlanıyor olmasıdır. Ne de olsa motorla bu hizmetlerin sağlanması daha çevik ve daha hızlı bir teslimat anlamına gelecektir. Ancak elbette bu hızlı teslimat motorlu kuryeler başta olmak üzere trafiğin güvenliğini tehlikeye atmayacak düzeyde olmalıdır.

Motorlu Kurye Hizmetlerinde Canlı Takip Özelliği

Motorlu kuryeleri canlı olarak takip etmek de mümkündür. Hem kuryenin kim olduğu hem de iletişim bilgileri müşterilere sunulan takip ekranında yer alır. Bu sayede bir sorun yaşandığı zaman kurye ile iletişime geçmek de mümkün olabilecektir. Aynı zamanda motorların taşıma kapasitesi arttığından ötürü artık pek çok gönderinin motorlu kuryeler ile taşınabilmesi mümkün hale gelmiştir.

Motorlu Kuryeler ile Ne Gibi Gönderiler Taşınabilir?

Motorlu kuryeler vasıtasıyla taşınabilecek gönderiler son derece çeşitlidir. Ancak yasalar ya da firmaların bazı politikalarının yanı sıra motorların taşıma kapasiteleri ile de çizilmiş bazı sınırlar olabilir. Örnek vermek gerekirse;

  • Beyaz eşyaların
  • Posta tekelinde olduğundan özel mektupların,
  • Yanıcı ve patlayıcı maddelerin,
  • Bulundurulması yasaklanmış ya da dışı maddelerin,
  • Çabuk bozulabilecek ürünlerin taşınması mümkün olamayacaktır.

Bunun haricinde küçük ve orta büyüklükte paketler, zarf ve dosyalar, tekstil malzemeleri ve benzeri materyallerin kurye firmaları ile taşınabilir ve mümkün olan en kısa sürede alıcısına emniyetli bir şekilde teslim edilmesi mümkün olabilir.

Motorlu Kurye Firmalarında Kurumsallığın Önemi

Motorlu kurye firmalarının sahip olması gereken en önemli özelliklerden bir tanesi de kurumsallıktır. Kurumsal bir firma hem müşteri memnuniyetini kar amacından önde tutacak hem de personeline can güvenliği yönünden gereken eğitimleri verecektir. Aynı zamanda gönderilerin zarar görmemesi ve bir sorunla karşılaşıldığında firma ile kolaylıkla irtibata geçilebilmesi de kurumsallığın sonuçları arasında yer almaktadır.

Paylaş
Başa Dön