Güngören Motorlu Kurye Hizmetleri

Ülkemizde ilk defa 1990’lı yıllarda kullanılmaya başlanan motorlu kurye hizmetleri ilk başlarda sadece belirli sektörlerde ve sınırlı şekilde tercih edilmiştir. Zaman geçip internetin hayatımıza girmesi, e-ticaret hacminin artması ve şehir trafiği nedeniyle ulaşımın zorlaşması gibi sebeplerle anlayış değişmiş ve motorlu kurye kullanımı yaygınlaşmıştır. Günümüzde pek çok sektörde gönderilerin hızlı ulaştırılması için motorlu kurye hizmetleri kullanılır.

Kaliteli motorlu kurye hizmeti sunan firma, İstanbul’un pek çok bölgesinde olduğu gibi Güngören motorlu kurye hizmetleri konusunda da memnuniyet sağlamıştır.

Motorlu Kurye Nedir?

Motorlu kurye hizmeti şehir içinde gönderileri gönderici adresinden alıp motorlu araçlarla direkt olarak alıcı adresine ulaştıran bir özel kargo türüdür. Motorlu kuryeler hızlı ulaşım sağlaması ve yoğun trafikte bile ilerleme imkanı vermesi nedeniyle çoğunlukla motosikletle ulaşım sağlar. Ancak motosikletle taşınmaya uygun olmayan büyük hacimli gönderiler için otomobil, kamyon ve kamyonet gibi araçlar da kullanılabilir.

Klasik Kargo Hizmetleri ile Motorlu Kurye Hizmetlerinin Karşılaştırması

Klasik kargo hizmetleri ile motorlu kurye hizmetleri özünde birbirine benzerlik gösterir. Her iki hizmet türünde de gönderiler bir adresten bir adrese ulaştırılır. Ayrıldıkları nokta ise hız ve hassas taşıma özelliğidir.

Kargo uygulamalarında gönderiler gönderici taraftan teslim alındıktan sonra aynı yöne gidecek olalar bir araya getirilerek aynı araca yüklenir. Günün belirli saatlerinde harekete geçen kargo araçları ile ulaşım sağlandıktan sonra sıra ile adreslere ulaşılarak teslimatlar yapılır. Motorlu kurye hizmetlerinde ise tek bir gönderi için ulaşım sağlanır. Gönderici adresinden gelen çağrı üzerine direkt o adrese ulaşan motorlu kurye gönderiyi alır ve zaman geçirmeden alıcı adresine giderek bizzat teslimatı gerçekleştirir.

Kargo uygulamalarında yağ gibi akıcı olan ve sızıntı yapabilecek gönderiler kabul edilmez. Bazı gönderiler de kabul edilse bile bozulma konusunda garanti verilemez. Çünkü ulaşım için belirli bir zamanın geçmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle ulaşım sırasında hasarlar ortaya çıkabilir. Motorlu kurye hizmetlerinde ise her ürün için gerekli özen gösterilir ve özel donanımlarla korunur.

Motorlu Kurye Hizmetlerinin Sağladığı Avantajlar

Gittikçe daha yaygın şekilde kullanılan ve memnuniyet sağlayan motorlu kurye hizmetlerinin sağladığı avantajlara örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Yoğun trafikte bile ilerleyerek hızlı teslimat sağlanır
  • Araçlardaki özel donanımlar nedeniyle hassas gönderilerek zarar görmeden ulaştırılır.
  • Bozulma ihtimali olan gıda maddeleri uygun koşullarda taşınarak korunur
  • Sıcak yiyecekler soğumadan alıcı adresine ulaştırılır
  • Soğuk içecek ve yiyecekler uygun koşullarda ulaşır
  • 7/24 hizmet verilmesi sayesinde her zaman gönderiler ulaştırılabilir
  • İşletmeler için personel ve araç giderlerinden tasarruf sağlanır
  • Kıymetli evrak, belge ve benzeri dokümanlar hem hızlı hem güvenli şekilde ulaştırılır

Son yıllarda e-ticaret alışverişlerinin artması nedeniyle birçok e-ticaret sitesi hızlı teslimat sağlamak üzere motorlu kurye firmalarıyla işbirliğine gitmiştir.

Motorlu Kurye Yazılımları

Motorlu kurye firmaları için hazırlanan yazılımlarla kullanıcıların işi daha da kolaylaştırılmaya çalışılır. Firmaların mobil uygulamasını indiren kullanıcılar bulundukları her yerden kurye çağırabilir. Çağrı sırasında fiyat bilgisine ulaşmak da mümkün olur.

Motorlu Kurye Hizmetlerinin Fiyatları

Motorlu kurye uygulamalarından çağrı yapacak kullanıcılar öncelikle gönderi ile ilgili bilgileri, gönderici ve alıcı bilgilerini girer. Bu bilgilerin girilmesiyle ortaya çıkacak fiyat otomatik olarak belirlenir. Böylece fiyat konusunda beklenmedik bir taleple karşılaşılma ihtimali kalmaz.

Mobil çağrı yapıldıktan sonra gönderici adresine en yakın olan kuryeye bilgi ulaşır ve o kurye derhal harekete geçer. Gönderici alınan gönderi en kısa sürede gerekli özen gösterilerek alıcıya ulaştırılır.

Paylaş
Başa Dön