Ekspress Kurye Nedir?

Son zamanlarda ekspress kurye servislerinin adını sıkça duymaktayız. Peki, ekspress kurye nedir? Ekspress kurye, motorlu taşıtlar aracılığı ile kurye hizmeti sunan bir servistir. Müşteri odaklı çalışır ve diğer kurye hizmetlerine oranla daha hızlıdır. Taşımacılık türleri arasında yer alır. Gönderi taşımak için tercih edilir. Gönderinin boyutuna ve ağırlığına göre araçlı kurye imkanı sunar. Müşteriye sunulan özel taşımacılık hizmetine verilen isimdir.

Ekspress Kurye Ne İş Yapar?

Kurye hizmeti diğerlerine oranla oldukça hızlıdır. Bu da müşteri memnuniyetini artırır. Ekspress kurye hizmetleri müşteri taleplerine göre hizmet verir. Taşınması ve ulaştırılması gereken eşyaları en kısa zamanda alıcıya ulaştırır. Özellikle de acil durumlarda oldukça işe yarar. Büyük şehirlerdeki en büyük problem trafiktir. Trafik nedeniyle gönderi ulaşımında bazı aksaklıklar görülür.

Ekspress kuryelerde bu ihtimal göz önünde tutulur ve kurye başka bir adrese uğramadan direk teslimatı teslim eder. Yani zamandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda gönderiler güvenli şekilde ve zarar görmeden kişiye ulaşmış olur. Gece teslimat imkanı da vardır. Sorunsuz ve hızlı teslimat hizmeti için çok fazla tercih edilir.

Ekspress Kurye Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Ekspress kuryeler insanların hayatını oldukça kolaylaştırıyor. Bu tür hizmetlerin tercih edilmesine neden olan bazı avantajlar vardır.

Avantajlar şunlardır:

 • Acil teslimatlar için hızlı ve güvenilir bir hizmet sunar.
 • Hassas kargoları taşımak için uygundur.
 • Trafik sorununa karşı avantajlıdır.
 • Tecrübeli kuryeler aracılığı ile gönderi direk alıcıya teslim edilir.
 • Gönderi özenli şekilde paketlenir ve özenli şekilde bizzat kişiye teslim edilir.
 • Teslimat süresi diğerlerine oranla daha kısadır.
 • Çiçek, yiyecek gibi gıdalar teslimat süresinde bozulabiliyor. Ekspress kargolarda bu ihtimal söz konusu değildir.
 • Motor kuryeler bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından seçilir.
 • Kurye hizmetleri esnasında işçi sağlığına ve kurallarına önem verilir.
 • Gönderi belirtilen zaman dilimleri içerisinde teslim edilir.
 • Gönderinin nerede olduğunu takip etmek mümkündür. Kargo takip numarası sayesinde gönderinin ne zaman ulaşacağı hakkında bilgi sahibi olunabilir.
 • Performansına oranla fiyatı da oldukça uygundur.
 • 7 gün 24 saat ulaşım imkanı sunar. Hafta sonu da bu hizmetten yararlanmak mümkündür.
 • Araçların bakımı günlük ve düzenli olarak yapılır. Bu sayede kaza ve gönderi hasar riski ortadan kalkmış olur.

Bu gibi avantajlardan dolayı çok fazla tercih edilen ve hizmet veren bir servis olarak bilinir. Bu hizmetten yararlanmak için yetkili yerler ile iletişime geçmek ve sunduğu avantajlardan yararlanmak mümkündür.

Ekspress Kurye Nedir?
Ekspress Kurye Nedir?

Ekspress Kurye Fiyatları

Normal kurye hizmetine oranla daha pahalıdır. Çünkü çok fazla avantajı bünyesinde barındırır. Günün her saatinde teslimat imkanı sunar. Mesai saatleri içinde ve mesai saatleri dışında hizmet verir. Mesai saatleri dışındaki hizmetlerde fiyat diğerlerine oranla daha yüksektir. Fiyatının hakkını sonuna kadar veren çok hızlı bir hizmettir.

Ekspress Kurye Nasıl Çalışır?

Ekspress kurye hizmeti sunan taşıyıcı kuryeler bulunur. Bu kuryeler firmaların yönlendirilmesi ile hareket eder. Taşınması gereken gönderiler adresten alınır ve taşınması gereken diğer bir adrese teslim edilir. Kesintisiz bir hizmet sunar. Hafta içi ve hafta sonu yani 7 gün 24 saat çalışır. Müşteri talep ettikten sonra hizmet verilmeye başlanır. Bu hizmeti sunan kişiler bazı özelliklere ve niteliklere sahiptir.

Motor kurye olarak görev yapmak için tecrübeli olmak gerekir. Mesleki yeterlilik ve araç tecrübesi oldukça önemlidir. 18 yaşından büyük olmak ve ehliyet sahibi olmak gerekir. Bu şartları karşılayan kişiler gönderi taşıma aşamasında sorumluluklar ve bazı görevler üstlenir.

Paylaş
Başa Dön