Ekspress Gönderi Nedir?

Günümüzde birçok kargo firması ve seçeneği bulunuyor. Bunların bazıları hızlı, güvenilir ve uygun olsa da her kargo seçeneği için bunları söylemek mümkün değil. Bu çeşitlilik hem yurtiçi hem de yurtdışı kargo alım ve gönderimlerinde mevcuttur. Bu gönderim türlerinden birisi de uzun zamandır kullanılan ve oldukça başarılı olan ekspress gönderidir. Peki, ekspress gönderi nedir?

Ekspress Gönderi Ne Demektir?

Son zamanlarda sıkça sorulan ekspress gönderi nedir? Sorusunun cevabı oldukça basit. Ekspress gönderi, bir diğer deyişle yurtdışı gönderi olarak bilinir. Türkiye’den herhangi bir ülkeye gönderilecek bir ürün veya benzeri şeyler ekspress gönderi sayesinde gönderilir. Aynı zamanda farklı bir ülkeden Türkiye’ye de bu şekilde gönderim yapılır.

Kısacası ekspress gönderi, en hızlı biçimde yurtdışı gönderilerinin yapılmasını sağlayan bir gönderim biçimidir. Birçok insanın veya kurumun tercihleri arasında yer alan ekspress gönderi, yıllar önce ortaya çıkmıştır. Uzunca bir süredir varlığını devam ettirmesinin sebepleri de oldukça fazladır. Dünyadaki herhangi bir ülkeye ticari amaçla ürün veya resmi evrak göndermek istendiğinde bu durumlara en uygun olan ekspress gönderi tercih edilir.

Neden Ekspress Gönderi

Ekspress gönderi, birçok bakımdan insanların işine yarayan bir gönderim biçimidir. Yaklaşık olarak 220 ülke bu gönderi şeklinden faydalanıyor ve her ülkeden bu konuda olumlu yanıtlar alınıyor. İşte neden ekspress gönderi sorusunun bazı cevapları;

  • Hızlı Teslimat
  • Güvenilir Teslimat
  • Uygun Fiyat
  • Kaliteli Taşıma gibi belirtilen birçok özellik ekspress gönderi kapsamındadır.

Gerçek anlamda büyük bir hızla teslimatlar gerçekleşir ve bu teslimatlar oldukça güvenilirdir. Bununla beraber fiyat konusunda da müşterilerin memnun kalacağı tarifeler uygulanır. Taşıma süreci de oldukça kaliteli bir işleyişe sahiptir. Tüm bunlar ekspress gönderinin neden tercih edildiğini ve edilebileceğini açıklıyor. Gönderi biçimleri farklı olsa da her anlamda güvenliği, hızı ve fiyatlarındaki uygunluğu kişi ve kurumların dikkatini çekiyor.

Hızlı Teslimat

Ekspress gönderi, hızlı teslimat bakımından birçok gönderim şeklini geride bırakmıştır. Elbette teslim sürelerinde farklılıklar görülebilir ancak bunlar;

  • Gönderim türüne,
  • Gönderim yerine,
  • Gönderim zamanına göre değişiklik gösterebilir ve bunlar oldukça olağan durumlardır.

Genellikle 1 veya 3 iş gününde gerçekleşen teslim sürelerinde bu tür durumlarda farklılıklar yaşanabilir. Ancak yine de ekspress gönderi teslim süreçleri olabilecek en hızlı şekilde ilerler. Yurtiçi gönderilerinde dahi 1 günde teslimat yapılması oldukça zorken ekspress gönderi bu teslimatları yurtdışına 1 gün içerisinde yapabiliyor.

İşte bu nedenle ekspress gönderi en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Acil durumu olsun veya olmasın ekspress gönderi her zaman hızını korumayı başarmıştır ve bu da tercih edilmesindeki bir başka nedendir. Malların veya ürünlerin gönderileceği ülkeler mesafeye göre zamanı uzatabiliyor. Ancak bu süre yine de oldukça kısa tutuluyor.

Ekspress Gönderi Nedir?
Ekspress Gönderi Nedir?

Güvenilir Teslimat

Milyarlarca kişi ve kurumun kullandığı ekspress gönderi, birçok bakımdan güvenilirliğini kanıtlamış durumda. Yapılan araştırmalara göre ekspress gönderi için herhangi bir güvenlik şikayeti bulunulmamıştır. Belgeler ve izinler eksiksiz bir şekilde hazırlandığı için hem teslimat alımı hem de ulaşımı oldukça güvenilir biçimde ilerler. Gönderilerinin güvenli bir şekilde ulaştığından emin olmak isteyen kişilerin gönderi takiplerini yapmaları mümkündür.

Ekspress gönderi, birçok gönderim şeklinden çok daha güvenilir olduğunu çok uzun bir zaman önce tüm dünyaya kanıtlamıştır. Bu nedenle ekspress gönderiyi tercih ederek yurtdışı gönderimleri yapacak kişiler gönül rahatlığı ile tercihlerini yapabilirler. Güvenilir teslimatlar, ekspress gönderi kapsamında kolayca yapılacak ve kişilere teslim edilecektir.

Kaybolma veya farklı bir teslim adresine ulaştırılma gibi durumlar söz konusu değildir. Her anlamda gönderilerin ulaşım yerleri ve birimleri belgelenir. Bu belgelere göre de teslimatlar yapılır ancak ufak karışıklıklar olsa dahi bunlar kolay yoldan çözüme ulaştırılır.

Uygun Fiyat

Kargo gönderim ve alımlarında en çok dikkat edilen unsurlardan birisi de gönderim fiyatlarıdır. Yaygın bir biçimde kullanılan kargo seçenekleri birçok açıdan fiyat farklılığı gösterir. Ekspress gönderi, bu açıdan oldukça uygun fiyatlar belirlemeyi başarmıştır. Müşterilerin ekspress gönderi tercih etmenlerinin bir başka sebebi de fiyatların uygunluğudur. Fiyat belirlenmesi de farklı sebeplere göre değişiklik gösterir. Örneğin; gönderinin ağırlığı, türü ve boyutu farklı fiyatları ortaya çıkarır.

Ağırlık olarak 0,5 ve 30 kg arasında, boyut olarak ise 180, 270 ve 240dm’den fazla olmayan gönderilerin aktarımı yapılır. Bu oranlara göre de fiyat belirlenmesi yapılır. Bu ağırlık ve boyutları aşan ürünlerin teslimatları yapılmaz bu nedenle gönderilecek ürünlerin önceden ağırlık ve boyutlarının ölçülmesinde fayda vardır. Ekspress gönderinin bazı kural ve sınırlamaları vardır bunlara dikkat edilmeden teslimatlar gerçekleştirilmez. Tüm bunlar göz önüne alınarak bir teslim süreci başlatılmalıdır. Aksi takdirde sonradan bazı problemlerin yaşanması söz konusu olacaktır.

Kaliteli Taşıma

Kargo gönderimlerinde en çok tereddüt edilen konulardan birisi gönderinin zarara uğrayıp uğramamasıdır. Gönderilen şekillerine ve biçimlerine göre hassas ve zarar görmeye eğilimli olabilirler bu yüzden de her müşteri kaliteli bir taşıma süreci arzu eder. Kırılacak, ezilecek ve zarar görecek birçok eşya veya ürün vardır. Bunların gönderimleri içinse kaliteli bir taşıma gerekir aksi takdirde tüm bunlar zarara uğrayabilir.

Ekspress gönderi her anlamda kaliteli bir taşıma sürecine sahiptir. Dikkatli bir şekilde teslim alınan ürünler yine aynı şekilde gönderim aracına yüklenir ve teslimat süreci başlar. İçeriği ne olursa olsun, ekspress gönderi kaliteli taşıma konusunda oldukça başarılı bir gönderi şeklidir. Ticari eşyaların kırılması, hasar alması veya başka türlü bir zarara uğraması pek mümkün değildir. Ancak böyle bir durumda da ilgili firmalar bu durumla yakından ilgilenerek hasarın onarılması konusunda kesinlikle yardımcı olurlar. Kaliteli bir taşıma için gönül rahatlığı ile ekspress gönderi tercih edilebilir.

Paylaş
Başa Dön