Çekmeköy Motorlu Kurye Hizmetleri

Son yıllarda motorlu kurye hizmetlerine plan rağbet ve bu hizmetleri sunan firmaların sayısındaki belirgin artış dikkat çekmektedir. Çekmeköy motorlu kurye hizmetleri, sağladığı sayısız ayrıcalık ile ilgi odağı olmayı başarmıştır. İstanbul gibi büyük bir şehrin Çekmeköy gibi hayli kalabalık bir ilçesinde elbette pratik ve hızlı bir gönderi teslim yöntemi olarak motor kurye hizmetlerinin tercih edilmesi doğaldır. Pratik ve hızlı oluşunun yanı sıra motor kurye hizmetleri daha pek çok avantaj sağlamaktadır.

Gönderileri Birebir Takip Etme İmkanı

Motorlu kurye hizmetlerinde elbette kuryeleri anlık olarak takip edebilme imkanı da mevcuttur. Ancak bu imkanı her firma şu an için sunmaz. Gönderinin teslim alındığı esnada kurye personeli tarafından müşterilere bir takip kodu verilecektir. Bu takip kodu kullanılarak kurye firmasına ait uygulamaya girilip, kuryenin ve gönderinin konumu, akıbeti anlık olarak görüntülenebilecektir. Bu olanağı müşterilerine sunamayan firmalar açısından ise müşteriler takip kodunu kullanarak gönderilerinin teslim edilip edilmediğini sorgulayabilirler. Ayrıca pek çok firma gönderi teslim edildiği anda müşterilerine SMS ile bilgi de verecektir.

Motor Kurye Hizmetlerinin Kargolardan Farkı

Motorlu kurye hizmetleri pek çok kez kargo hizmetleriyle kıyaslanır. Oysaki kargo hizmetleri ile motor kurye hizmetlerinin maksadı farklıdır. Motor kurye hizmetlerinde asıl önemli olan bir an evvel teslimatı sağlamaktır. Kargolarda ise zaman kavramı geri planda kalmaktadır.

Motor kurye hizmeti sağlayan firmalar, kargo firmalarının aksine paketleme, transfer ve depolama, dağıtım, şube işlemleri ve benzeri hiçbir prosedürü uygulamadan doğrudan kapıdan kapıya teslimat hizmeti verecektir. Nitekim motor kurye firmalarına zaman kazandıran asıl önemli husus da budur. Motor kurye firmaları bu sayede pek çok kez bir saate dahi kalmadan teslimatı tamamlayabilecektir. Oysaki kargo firmalarında bu süre en erken bir iş günü olacaktır.

Hangi Gönderiler Motor Kuryelerle Taşınabilir?

Motor kurye firmaları pek çok gönderinin taşınmasına olanak sağlar. Evrak ve dosya gönderilerinden hediyelik eşyalara kadar sayısız ürünü motor kurye firmalarıyla teslim etmek mümkün olabilir. Ancak elbette bazı sınırlar da çizilecektir. Bu bazen yasalarla bazen de firma politikalarıyla olacaktır. Örneğin hiçbir motor kurye firması;

  • Canlı hayvan,
  • Posta tekelindeki mektup,
  • Çabuk bozulan yiyecek,
  • Patlayıcı madde,
  • Bulundurması suç olan madde ve benzeri gönderileri kabul etmeyecektir. Bu politikalar firmadan firmaya değişebileceğinden ötürü en güncel bilgileri firmaların kendisinden almakta yarar vardır.

Motor Kurye Hizmetlerinde Sigorta

Sigortalı taşımacılık, her türden taşıma hizmetinde olduğu gibi motor kurye hizmetlerinde de mevcut olmalıdır. Motor kurye gönderilerinin sigortalı taşınması sadece müşteriye değil firmanın kendisine duyduğu saygıyı da ifade edecektir. Zira müşteriler hasar gören gönderilerindeki zararların tazmin edilmemiş olmasından ötürü zor durumda kalırken firmalar da bu zararları karşılarken mağduriyet yaşayabilir. Ne de olsa zaman zaman son derece yüklü değere sahip gönderiler de motor kuryeler vasıtasıyla taşınabilmektedir.

Motor Kurye Hizmetinin Fiyatları

Motor kurye hizmeti sunan firmaların standart bir fiyat politikası yoktur. Zira hem sunulan bazı ek hizmetler hem de göz önüne alınması gereken bazı faktörler fiyatları değiştirebilir. Örnek olarak iki nokta arasındaki mesafe fiyatları etkileyecektir. Ayrıca taşınacak olan gönderinin ne olduğu, boyutu, ağırlığı ve paketleme tarzı da fiyatı değiştirecek başlıca unsurlar arasında yer alacaktır. Bazı firmalar acele teslimat, belirli saatte teslimat ve sadece alıcının kendisine teslimat gibi ek hizmetler de sağladığı için bu hizmetlerin de tercih edilmesi halinde fiyatlar üzerinde etkili olması kaçınılmazdır.

Paylaş
Başa Dön