Çatalca Motorlu Kurye Hizmetleri

Çatalca ve çevresinde motorlu kuryeler son birkaç yıldır oldukça yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Bunun en önemli sebebi şüphe yok ki hem pratik hem de hızlı oluşudur. İvedilikle teslim edilmesi gereken gönderiler en ufak bir hasar dahi görmeden kapıdan teslim alınacak ve kapıya kadar teslim edilecektir.

Hizmet Ne Şekilde İşliyor?

Motorlu kuryeler, teslim aldıkları gönderileri çok kısa bir süre içerisinde adresine teslim ederek hem göndericiye hem de alıcılara zaman kazandırmaktadır. Bu hizmet motosiklet ile sağlandığı için hizmet daha ivedi bir şekilde sunulabilmektedir. Motor kurye hizmeti talep edildikten çok kısa bir süre sonra atanmış olan kurye adrese gelerek gönderiyi teslim alacaktır.

Başkaca herhangi bir paketleme ya da aktarma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle göndericiler tarafından gönderilerin özenle paketlenmesi önemlidir. Akabinde paketlenen gönderiler motorlarda bulunan özel bölmelerde hasar almadan taşınacak ve en kısa sürede alıcısına teslim edilecektir.

Motor Kurye Firmaları ve Kargo Firmaları

Pek çok insan Çatalca motorlu kurye hizmetleri için kargolardan bir farkı olmadığını düşünür. Oysaki kargoların amacı ile motorlu kuryelerin amacı bütünüyle farklıdır. Kargolar, acele olup olmadığına bakılmaksızın gönderileri adresten adrese teslim eder. Bu esnada pek çok formalite ile de ilgilenmek gerekir. Paketleme, teslim etme, dağıtım, çeşitli şube işlemleri ve transfer merkezleri gibi sayısız prosedür kargonun teslim edilme süresini de geciktirecektir.

Bu nedenle her iki adres de aynı şehirlerde yer alsa dahi gönderinin teslim edilmesi en erken bir iş günü içerisinde olacak; araya hafta sonu giriyorsa bu süre daha da uzayabilecektir. Oysaki motorlu kuryeler tercih edilirse zaman fark etmeksizin pek çok zaman bir saat dahi sürmeden gönderiler alıcısına güvenle teslim edilecektir.

Gönderiyi Takip Etmek Mümkün mü?

Motorlu kuryeler tarafından teslim alınmış olan gönderiler bazı firmalarda anlık olarak takip edilebilirken, bazı firmalar sadece gönderilerin akıbetinin görüntülenmesine olanak tanımaktadır. Gönderi kurye tarafından adresten teslim alındığı sırada müşterilere bir takip kodu verilecektir.

Bu takip kodu ile motorlu kurye firmasının uygulamasına girilerek gönderinin nerede olduğu, teslim edilip edilmediği izlenebilecektir. Ayrıca pek çok motor kurye firması, gönderi teslim edildiği anda müşterilerine kısa mesaj da atacaktır. Motor kurye gönderilerindeki asıl amacın gönderiyi hızlıca ulaştırmak olmasından ötürü firmalar da canlı takip özelliğini yaygın hale getirmeye başlamıştır.

Motor Kurye Fiyatları

Çatalca ve çevresinde çok sayıda motor kurye firması yer aldığından ötürü fiyatlar da son derece geniş bir skalaya sahiptir. Her şeyden önce firmaların hizmet kalitesi ve kurumsallığı fiyatlar üzerinde etkili olacaktır. Bunun yanı sıra firmalar tarafından sunulan birtakım ek hizmetler de fiyatların artmasına neden olabilir. Bunların ilki acele teslimat hizmetidir. Buna ek olarak belirli bir saatte teslimat hizmeti ya da sadece alıcının kendisine teslim gibi hizmetler bunlardan başlıcaları olarak sayılabilir. Son olarak teslimatın gerçekleşeceği iki nokta arasındaki mesafe de fiyatları muhakkak etkileyecektir.

Motorlu Kuryeler ile Tüm Gönderiler Taşınabilir mi?

Motorlu kuryelerin taşıdığı gönderilerin çeşidi oldukça fazladır. Evrak ve dosyalar da dahil olmak üzere pek çok şeyi bu firmalarla göndermek ve teslim almak mümkün olabilecektir. Ancak firmaların kabul edemeyeceği bazı gönderiler de şunlardır;

  • Posta tekeli bulunan mektup benzeri gönderiler,
  • Çabuk bozulabilir yiyecek ve içecekler,
  • Her neviden canlı hayvan,
  • Yanıcı ve patlayıcı maddeler
  • Bulundurulması suç olan maddeler

Elbette yasaklı gönderilerin sınırı yasalarla çizilmiş olabileceği gibi firma politikaları ile de çizilmiş olabilir.

Paylaş
Başa Dön