Çatalca Moto Kurye Hizmetleri

Büyük şehirlerdeki gönderilerin hızlı şekilde ulaştırılması konusunda moto kurye hizmetleri önemli bir fonksiyon üstlenir. E-ticaret ile satış yapan birçok firma, butik pastacılar, ev yemekleri yapanlar ya da benzeri şekilde ürünlerini güvenle alıcılara ulaştırmak isteyenler moto kuryelerle çalışmayı tercih eder.

Kargo şirketlerine göre çok daha kısa sürede ve zaman mefhumu olmadan çalışılması bu tercihin başlıca sebeplerinden biridir. Evrak ve döküman gönderimi için de hizmet alınabilir. İstanbul’un birçok yerinde Çatalca moto kurye hizmetleri mevcuttur. Firmanın kaliteli hizmet anlayışıyla hızlı ve güvenli teslimatlar gerçekleştirilir.

Moto Kurye Hizmeti Nedir?

Aynı şehir içinde farklı adreslerden birinden diğerine kısa süre içinde gönderi ulaştıran motosikletli kuryelerin yaptığı işe moto kurye hizmeti adı verilir. Motosikletli ulaşımın kullanılmasının nedeni büyük şehir trafiğinde işin daha hızlı gerçekleştirilmesidir. Gönderilerin hacminin büyük olduğu durumlarda diğer motorlu araçlar da kullanılabilir.

Moto kurye hizmetleri bazı yönleriyle kargo şirketlerinin verdiği hizmete benzer. Ancak kargo şirketlerinin uyması gereken prosedürler moto kuryelerde yoktur. O nedenle birkaç saat gibi kısa bir sürede gönderiler gönderen adresten alınıp alıcıya ulaştırılır. Bu da acil işlerde ve hassas nitelikli gıda maddelerinin ulaşımında büyük bir kolaylık sağlar.

Moto Kurye Hizmetlerinde Zaman Mefhumu Yoktur

Kargo şirketleri mesai saatleri dışında ve tatillerde hizmet sunmaz. Bu da bazen işlerin ertelenmesine ya da iptal edilmesine neden olur. Moto kurye hizmetleriyle bu problem ortadan kalkmıştır. Çünkü gece geç saatlerde ya da bir pazar gününde bile nöbetçi kuryelerden hizmet almak mümkündür.

Moto kurye çağrısı yapılan adrese en yakın olan kurye kısa sürede ulaşım sağlar. Motosikletlerde gıda ürünlerini gerekli sıcaklıkta tutmak için gerekli sistemler kuruludur. Bu sayede sıcak yemekler soğumadan, dondurma ve soğuk içecekler istenen soğukluk derecesinde ulaştırılır. Pasta gibi taşınması hassasiyet isteyen ürüneler bile güvenle ulaştırılır.

Moto Kurye Hizmetlerinin Avantajları

Moto kurye hizmeti alanlar gönderilerinin hızla ve güven içinde ulaşacağına emin olur. İlk defa 1990’lı yıllarda başlayan moto kurye hizmetleri başlangıçta belirli sektörlerde sınırlı şekilde kullanılmıştır. Ancak e-ticaretin hacminin artması ve trafiğin ulaşımı gün geçtikçe yavaşlatması nedeniyle bu hizmetler hızla yaygınlaşmıştır.

Moto kurye hizmetlerinin sağladığı başlıca avantajlar şunlardır:

 • Alışılmış kargo prosedürleriyle uğraşmak zorunda kalınmaz.
 • Yiyecek ve içecek teslimatlarında bozulma endişesi yaşanmaz.
 • Sıcak yiyecekler soğumadan ulaştırılır.
 • Soğuk yiyecek ve içecekler istenen sıcaklık derecesinde taşınır.
 • Personel, araç ve yakıt masraflarından tasarruf edilebilir.
 • İstenen gün ve saatte gönderim yapılabilir.
 • Çağrı yapıldıktan sonraki birkaç saat içinde gönderici adresinden alınan gönderi alıcıya ulaştırılmış olur.

Tüm bu avantajlar nedeniyle oto kurye hizmetlerine olan ilgi ilgi gün geçtikçe artış gösterir.

Moto Kurye Yazılımları

Teknolojinin gelişmesiyle moto kurye firmalarının sunduğu hizmetler daha sistematik hale gelmiştir. Müşterilerin bu hizmetlere ulaşımı da kolaylaşmıştır. Firmaların uygulamaları cep telefonlarına ve diğer akıllı cihazlara indirilerek kullanılabilir.

Yazılımların sağladığı kolaylıklardan bazıları şunlardır:

 • Gönderici ve alıcı adresi ile gönderi özellikleri uygulamaya girildiğinde fiyat bilgisi görülür.
 • Gönderici adresine en yakın kurye işi alarak kısa sürede ulaşım sağlar.
 • İnternet olan her yerden çağrı yapılabilir.
 • Kuryenin sevkiyat sırasındaki yolculuğu haritadan takip edilebilir.
 • Alıcıya ve gönderen kişiye gerektiğinde sms gönderilerek bilgilendirme yapılır.
 • E-ticaret sitelerinden yapılan satışların aynı gün ulaştırılması için entegrasyon sağlanabilir.
 • Aynı yöne giden çoklu gönderiler için daha uygun fiyatlarla hizmet alınabilir.

Firmaların sürekli müşterileri için sağladığı başkaca avantajlar da olabilir. İndirim ve kampanyalar uygulanabilir.

Paylaş
Başa Dön