Beyoğlu Motorlu Kurye Hizmetleri

Motorlu kurye hizmetleri, son yıllarda kargo firmalarının yerini almaya başlamıştır. Her ne kadar uzak mesafeler için pek mümkün gözükmese dahi şehir içi ve nispeten daha yakın mesafeler yönünden motor kurye firmaları sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Beyoğlu motor kurye hizmetleri kargo firmalarının pek çok formalitesinden uzak olarak kapıdan kapıya hizmet vermektedir. Kargo firmaları en erken bir iş günü içerisinde teslimatı gerçekleştirebilirken, motorlu kurye firmaları pek çok kez bir saatten kısa bir süre içerisinde gönderileri teslim alıp alıcısına teslim etmektedir.

Motor Kurye Hizmetlerinde Sigortalı Taşımacılık

Motorlu kurye hizmetlerinin olmazsa olmazı sigortalı taşımacılıktır. Sigortalı taşımacılık sayesinde gönderiler zarar gördüğü zaman birtakım formalitelere gerek kalmadan müşteriler zararlarını sigorta şirketlerinden tazmin edebilirler. Zaman zaman son derece yüklü değere sahip gönderiler taşındığı için, sigortasız motor kurye hizmeti sunulması hem müşterileri mağdur edebilir hem de motor kurye firmalarını ve personelini zor durumda bırakabilir.

Başka bir deyişle motor kurye firmalarının bu hizmeti sigortalı sunuyor olması sadece müşterilerine değil, kendi işlerine duyduğu saygıyı da ortaya koyar. Motor kurye firması seçmekte zorlananlar bu nedenle muhakkak sigortalı motor kurye firmaları arasından tercih yapmalıdır.

Ücretler Neye Göre Belirlenir?

Beyoğlu motor kurye hizmetleri için belirlenmiş olan ücretler belirli kriterlere göre değişebilir. Her şeyden önce bu hizmet sunulurken bir ek hizmet talep edilip edilmeyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Motor kurye firmaları tarafından sunulan ek hizmetler belirli bir saatte teslimat, acele teslimat, paketleme hizmeti ya da alıcının kendisine teslim şeklinde sayılabilir.

Elbette müşterilerin beklentilerine paralel olarak bu yelpazenin daha da genişletilmesi mümkündür. Örnek olarak bu talepler doğrultusunda pek çok motor kurye firması kuryenin bulunduğu konumu, takip kodu vasıtasıyla canlı olarak takip etme olanağını da müşterilerine sunmuştur. Ayrıca müşterilere gönderi teslim edildiği anda kısa mesaj yoluyla bilgilendirme de yapılmaktadır.

Motor Kurye Firmaları Hangi Gönderileri Kabul Etmez?

Her ne kadar motorlu kurye hizmetleri sayesinde sayısız gönderi adresine teslim ediliyor olsa dahi bu gönderilerin de bir sınırı olması normaldir. Bazen yasalar bazen de firma politikaları doğrultusunda belirlenen bu sınırlar; mağduriyetlere yol açmamak adına müşteriler tarafından da bilinmelidir. Beyoğlu ve çevresinde motor kurye firmaları şu gönderileri genelde kabul etmez;

  • Para ve altın benzeri nesneler,
  • Yanıcı ve parlayıcı maddeler,
  • Suç oluşturan materyaller,
  • Canlı hayvanlar,
  • Çabuk bozulabilecek yiyecek ve içecekler,
  • Mücevher ve benzeri malzemeler

Bunun yanı sıra posta tekelinde bulunan mektupların da kurye firmaları tarafından taşınması mümkün olamayacaktır. Aksi halde yasalara aykırı davranılmış olacağından firmalara ısrar edilmemesi gerekir.

Motor Kurye Firmaları Paketleme Hizmeti de Sunar mı?

Motor kurye firmaları paketleme hizmetini ücrete dahil olarak sunmaz. Zira motor kurye firmalarının tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden bir tanesi de kargo firmalarındaki zaman kaybettirici formalitelerin bu firmalarda bulunmuyor olmasıdır. Bu formalitelerden bir tanesi de elbette paketleme hizmetidir.

Paketleme hizmeti firma personeli tarafından sunulmadığı için, gönderici tarafından paketlerin sağlam ve düzgün bir şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Elbette Beyoğlu kurye firmaları gönderilerin zarar görmemesi adına gerekli her türlü önlemi de alacaktır.

Hizmetin Aşamaları Nelerdir?

Motorlu kurye adrese çağırıldıktan çok kısa bir süre sonra paketi hazır haliyle teslim almaya gelecektir. Teslim alındığı haliyle motordaki özel bölmeye zarar görmemesi için paket yerleştirilecek ve doğrudan yeni adrese yönlendirilecektir. Herhangi bir şubeye uğramaya gerek olmadan yola çıkan paket en kısa sürede alıcısına ulaştırılacak, teslimat sonrası gönderici de bilgilendirilecektir.

Paylaş
Başa Dön