Beylikdüzü Motorlu Kurye Hizmetleri

Motorlu kurye firmalarının bu denli popüler hale gelmesi elbette tesadüf eseri değildir. Oldukça hızlı ve pratik olan, aynı zamanda hizmetin nitelikleri ve faydaları göz önüne alındığında ekonomik kabul edilebilecek bu hizmet İstanbul gibi büyük bir şehirde hayatı daha kolay hale getirmektedir. Trafikten ötürü bir yerden başka bir yere gitmek hayli büyük bir mesele olsa dahi Beylikdüzü motorlu kurye hizmetleri bu soruna adeta ilaç gibi gelmiştir. Motorlu kurye hizmetleri hakkında bilinmesi gereken bazı şeyler bu yazıda ifade edilmiştir.

Motorlu Kurye Hizmetlerinde Sigortalı Taşımacılık

Motorlu kuryelerin sigortalı taşımacılık yapıp yapmadığı da en çok merak edilen konulardan biridir. Esasında müşterisine ve yaptığı işe saygı duyan bir motorlu kurye firması her zaman için sigortalı taşımacılık hizmeti sunmalıdır. Zira motor kuryelerle taşınan gönderilerin çok önemli bir kısmının değeri hayli yüksektir.

Hal böyle olunca da gönderilerin hasar görmesi durumunda telafisi güç zararlar ortaya çıkabilmekte, hem müşteriler bu zararların karşılanmasına mağdur olmakta hem de firma personeli zor duruma düşmektedir. Oysaki sigortalı taşımacılık gerçekleştirilecek olursa en ufak bir sorun dahi yaşanmadan sigorta şirketlerince bu zararlar tazmin edilebilecektir. Elbette sigortanın kapsamının ne olduğu da önemlidir.

Firmalar Tarafından Paketleme ya da Ambalaj Hizmeti Sunulur mu?

Motor kurye firmalarınca paketleme ya da ambalajlama benzeri hizmetler sunulmamaktadır. Her ne kadar bunu ek ücret karşılığı yapan birkaç motor kurye firması bulunsa dahi genel olarak ambalajlama ve paketleme müşterilerin kendileri tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle gönderi sahipleri paketlerini özenli bir şekilde paketlemeli, zarar görmesi engellenecek şekilde korumaya almalıdır. Böylece yolda zarar görme riski de düşecektir. Motor kurye firmaları sadece motorlara ait özel bölmelerde emniyetli bir şekilde gönderiyi taşımayı vaat edebilir.

Motorlu Kuryeleri Canlı Takip Etmek

Motor kuryelerin canlı olarak takip edilmesini mümkün kılan pek çok teknoloji mevcuttur. Motor kurye firmaları da bu teknolojileri sıklıkla kullanmaktadır. Elbette motor kurye firmalarının kullandığı bu teknoloji henüz tüm firmalara yayılmış değildir. Bu nedenle her motor kurye firmasında gönderilerin ve kuryenin durumunun anlık olarak takibi mümkün olmayabilir. Gönderiler kuryeye teslim edildiği anda kurye tarafından ya da uygulama tarafından bir takip kodu belirlenecektir. Bu takip kodu sayesinde firmaya ait uygulamada gönderinin konumu canlı canlı takip edilebilecektir.

Motorlu Kurye Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Öncelikle çok sayıda firma İstanbul ve çevresinde bu hizmeti sunduğu için net fiyat ifade etmek pek de mümkün değildir. Bununla beraber bazı hususların fiyatları etkilediği bilinmektedir ve bu durum firmadan firmaya değişen bir durum da değildir. Bu hususları şöyle sıralamak mümkündür;

  • Teslimatın yapılacağı noktalar arası mesafe,
  • Personelin sahip olduğu deneyim ve nitelikler,
  • Motorların sahip olduğu özel donanımlar,
  • Gönderinin türünün ve ağırlığının, ebatlarının ne olduğu,
  • Varsa talep edilmiş ek hizmetler

Ayrıca firmanın kurumsal bir yapıda olup olmadığı ve hizmet verilen bölge de fiyatları etkileyebilecektir.

Motor Kurye Firmalarında Hizmet Ne Şekilde İşler?

Öncesinde telefon yoluyla ya da kurye firmasına ait mobil uygulamayla kurye talep edilmesi gerekir. Ayrıca kurye talep edilirken adres ve gönderiye dair detaylı bilgiler de iletilmeli, böylece net fiyat öğrenilmelidir. Kurye en kısa zamanda adrese gelerek gönderiyi teslim alacak ancak herhangi bir paketleme hizmeti sunmayacaktır. Sonrasında doğrudan adrese yönelecek ve paketi pek çok zaman bir saatten dahi daha kısa bir sürede alıcısına emniyetli bir şekilde teslim etmiş olacaktır.

Paylaş
Başa Dön