Beykoz Motorlu Kurye Hizmetleri

Motorlu kuryeler tarafından sunulan hizmetlerin son derece pratik ve hızlı olması, bu firmaların sayısının da hızla artmasını sağlamıştır. Ne de olsa İstanbul gibi büyük şehirlerde özellikle trafik sorunu olduğundan ötürü ulaşım çok büyük bir sorundur. Ancak Beykoz motorlu kurye hizmetleri sayesinde bu sorun ortadan kalmıştır. Elbette motorlu kurye hizmetlerine dair bilinmesi gereken pek çok husus vardır.

Motor Kuryeleri Anlık Takip Etmek Mümkün mü?

Motor kuryeleri anlık olarak takip etmek isteyenler, kurye firmalarına ait uygulamalara giriş yapmalı ve kurye tarafından gönderiyi teslim ettikleri sırada kendilerine verilen kodu girmelidirler. Bu sayede hem kuryenin hem de gönderinin durumunu anlık olarak sorgulamak ve konum bilgisine erişmek mümkün olabilecektir. Elbette halen daha bazı firmalarda bu imkan mevcut değildir.

Hal böyle olunca da gönderi kodu kullanılarak ancak gönderinin akıbetini sorgulamak mümkün olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse gönderinin yolda mı yoksa adreste mi olduğu anlaşılabilecektir. Bazı hallerde gönderi takip kodu kurye talep edildiği anda uygulama tarafından da verilebilmektedir. Zira pek çok motor kurye firması artık mobil ve benzeri uygulamalardan yararlanarak müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Motor Kuryelerde Hizmet Nasıl İşler?

Her şeyden önce motor kurye firmasından kurye talep edilmesi gerekmektedir. Bu uygulama vasıtasıyla olabileceği gibi bazı durumlarda da telefon yoluyla olur. Kurye talep edilirken gönderinin türü ve muhtemel ağırlığı da belirtilmeli, ayrıca her iki noktanın adres bilgileri girilmelidir.

Böylelikle net fiyatı ortaya çıkarmak da mümkün olabilecektir. Kurye en kısa sürede adrese gelerek gönderiyi teslim alacaktır. Paketleme benzeri bir hizmet sunulmayacağından paketlemenin gönderici tarafından düzgünce yapılması gerekmektedir. Hemen ardından kurye yeni adrese yönelecek ve herhangi bir yere uğramadan paketi teslim etmiş olacaktır.

Motor Kurye Firmalarında Paketleme Hizmeti Yer Alır mı?

Motor kurye firmalarında paketleme ve benzeri herhangi bir ek hizmet sunulmamaktadır. Elbette bazı firmalar bunu ek ücret karşılığında ilave bir hizmet olarak gerçekleştirebilir. Ancak bu son derece nadir rastlanan bir durumdur. Bu nedenle gönderi zarar görmeyecek ve yol boyunca sarsıntılardan etkilenmeyecek şekilde paketlenmelidir.

Motor kuryeler göndericiden teslim aldıkları haliyle paketi alıcısına ulaştırmayı hedeflemektedir. Bunun haricinde motor kuryelerin taahhüt ettiği tek şeyin motordaki özel bölmeler ya da firma tarafından alınan diğer bazı önlemler sayesinde gönderileri güvenle teslim etmek olduğu unutulmamalıdır. Yani hizmetin doğası gereği paket ve ambalaj gibi sorumluluklar motor kurye firmalarına ait değildir.

Motor Kurye Firmaları Her Gönderiyi Kabul Eder mi?

Motor kurye firmaları elbette sayısız gönderiyi her gün alıcılarına ulaştırmaktadır. Ancak bazı hallerde taşınabilecek gönderilere bir sınır çizilmiş de olabilir. Bunun sebebi yasalar olabileceği gibi bazen de firma politikalarından kaynaklı bir sınır söz konusu olur. Genelde canlı ve ölü hayvanlar, doku ve organlar, bulundurulması suç teşkil eden birtakım eşyalar, yanıcı, patlayıcı ve benzeri tehlikeli materyaller ile çok hızlı bozulabilecek gıdalar kabul edilmez.

Motorlu Kurye Hizmeti Fiyatları

İstanbul ve çevresinde hizmet veren pek çok motor kurye firması vardır. Haliyle fiyatlar hakkında net bilgiler vermek de çok zordur. Ancak elbette fiyatlar üzerinde etkili olacak hususlar genelde birbirinden farklı değildir. Fiyatları etkileyen unsurlar genelde şöyledir;

  • Gönderinin teslim edileceği noktalar arası mesafe,
  • Eğer talep varsa sunulmuş olan ek hizmetler,
  • Gönderinin ne olduğu, ağırlığı ve genişliği,
  • Firmanın kurumsallığı,
  • Personelin deneyimi ve bilgisi
  • Motorlarda bulunan özel donanımlar

Elbette bunlar sınırlı sayıda olmadığından her firma yönünden farklılık gösterebilir.

Paylaş
Başa Dön