Beşiktaş Motorlu Kurye Hizmetleri

Motorlu kuryeler kullanılarak gerçekleştirilen teslimatlar son zamanlarda ciddi bir artış göstermeye başlamıştır. Çevikliği ve pratikliği sayesinde şehir içi gönderilerde Beşiktaş motorlu kurye hizmetleri nerdeyse rakipsizdir. Zira kapıdan kapıya teslimat esasına dayanan ve herhangi bir formaliteyle zaman kaybetmeyen motor kurye firmaları zamanın bu kadar değerli olduğu bir zamanda mümkün olan en kısa sürede teslimatı gerçekleştirmektedir.

Motor Kurye Firmalarında Paketleme Hizmeti Sunulur mu?

Motor kurye firmaları paketleme hizmetini, hizmetin bir parçası olarak sunmazlar. Bazı firmalar paketleme adına herhangi bir şey yapmazken bazı firmalar ise bunu ek ücret karşılığı gerçekleştirir. Bu nedenle de motor kuryelere teslim edilecek olan gönderilerin büyük bir özenle, zarar görmeyecek şekilde paketlenmesi gerekecektir.

Böylece zarar görme riski de en aza inecektir. Motor kurye firmalarının hizmet kapsamında taahhüt edebileceği yegâne husus motorların özel bölmelerinde, gönderileri emniyetli bir şekilde taşımak ve herhangi bir hasar görmeden alıcısına teslim etmektir. Yoksa kurye firmalarınca ambalaj satışı ve benzeri hizmetler sunulmayacaktır.

Motor Kurye Firmaları ve Kargo Firmaları Kıyaslaması

Kargo firmalarında asıl öne çıkan husus acele teslimat değildir. Bu nedenle de kargo firmaları ile gerçekleştirilecek en erken teslimat bir iş günü içerisinde olacaktır. Ne de olsa kargo firmalarının meşgul olması gereken bazı prosedürler mevcuttur. Motor kurye firmaları ise herhangi bir prosedüre gerek olmaksızın kapıdan kapıya teslimat hizmeti sunacaktır.

Paketleme, dağıtım, transfer ya da buna benzer formalitelerden hiçbiri olmaksızın gönderiler adresten adrese teslim edilecek; bu teslimat süresi hayli kısa olacaktır. Ancak motor kuryelerin daha ziyade aynı şehir içindeki adreslerde tercih edileceği unutulmamalıdır. Şehirler arası uzak mesafeler için ise kargo firmaları tercih edilmek zorundadır.

Motor Kurye Firmalarında Fiyatları Neler Belirler?

Motor kurye firmalarında genel bir fiyat ifade etmek mümkün değildir. Zira çok sayıda firma bu sektörde hizmet verdiği için fiyat skalası da oldukça geniş olacaktır. Buna rağmen firmanın fiyat politikasından bağımsız olarak bazı hususlar fiyatları etkileyebilir. Bunlar öncelikle gönderinin teslim edileceği ve teslim alındığı noktalar arasındaki mesafedir.

Ayrıca gönderinin ne olduğu, boyutu ve ağırlığı, talep edilmişse paketleme ve benzeri birtakım ek hizmetler bunlar arasında sayılabilir. Firmanın kurumsallığı ve personelin donanımı ile deneyimi de fiyatları etkileme imkanı olan diğer hususlar arasında yer almaktadır. Zira bunlar mevcutsa hizmet kalitesi de belirgin şekilde artış gösterecektir.

Kurye Firmalarıyla Her Gönderi Taşınır mı?

Kurye firmaları tarafından kabul edilmeyen gönderiler elbette olabilir. Bunun sebebi pek çok zaman yasal düzenlemelerdir. Ayrıca firmaların kendi politikaları da yasaklı malzemelerin sınırını çizmiş olabilir. Motor kurye firmaları şu tipte gönderileri genellikle kabul etmez;

  • Patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı maddeler,
  • Bulundurulması ve taşınması suç olan maddeler,
  • Canlı veya ölü olduğu fark etmeksizin hayvanlar,
  • Doku ve organlar,
  • Para veya altın benzeri materyaller

Firmalardan kurye talep edilirken gönderinin türü de belirtilerek gönderinin yasaklı maddeler arasında yer alıp almadığı teyit edilmelidir.

Kuryeyi Canlı Takip Etmek Mümkün mü?

Motor kurye firmalarından bazıları gönderileri canlı takip etmek için müşterilerine kendi uygulamaları sayesinde imkan tanımaktadır. Kurye paketi teslim aldığı sırada göndericiye de bir takip kodu verilecektir. Bu takip kodu kullanılarak motor kurye firmalarının uygulamalarından kuryenin konumu da anlık olarak belirlenebilecektir.

Canlı takip imkanı bulunmayan firmalarda ise aynı kod ile gönderinin akıbeti sorgulanmakta, teslim edilip edilmediği bu sayede öğrenilmektedir. Keza teslimat sonrası gönderici de kısa mesajla bilgilendirilecektir.

Paylaş
Başa Dön