Bayrampaşa Motorlu Kurye Hizmetleri

Motorlu kuryelerin yoğun bir şekilde tercih ediliyor olması tesadüf değildir. Ne de olsa hem pratik hem de hızlı taşımacılık için tercih edilebilecek daha makul bir seçenek yoktur. Özellikle İstanbul gibi ulaşımın zor olduğu bir şehirde Bayrampaşa motorlu kurye hizmetleri gerçek anlamda hayatı kolaylaştıracaktır. Üstelik hizmetten alınan verimle kıyaslandığı zaman son derece makul fiyatlı bir hizmet olduğu da ortadadır.

Sigortalı Motor Kurye Taşımacılığı

Kurye hizmetlerinin olmazsa olmazlarından biri daima sigortalı taşımacılık olarak görülmelidir. Sigortalı taşımacılık hizmeti sayesinde hem gönderilere gelecek bir zarar sonucu bu zarar sigorta şirketlerinden tazmin edilebilecek hem de firma personeli bu zararı karşılamaya çalışırken zor duruma düşmeyecektir. Motorlu kuryeler ile bazen değeri son derece yüksek gönderiler da taşınabilmektedir.

Yolda her an bu gönderilere zarar gelebileceği düşünülürse sigortalı motor kurye taşımacılığının olmazsa olmaz olduğu da rahatlıkla anlaşılabilecektir. Motorlu kurye hizmetlerinde sigorta firmanın sadece müşterisine değil kendisine gösterdiği saygıyı da ifade eden bir durumdur.

Motorlu Kurye Hizmetlerinde Paketleme Mevcut mu?

Motorlu kurye firmalarında herhangi bir paketleme hizmeti sunulmayacaktır. Firma personeli paketi göndericiden yüklemeye hazır halde alacaktır. Keza paketlerin üzerine ambalaj ya da naylon geçirme gibi bir hizmet de söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle gönderici taşıtmak istediği paketi özenle ve hasar almayacak şekilde, eksiksiz paketlemek durumundadır. Zira kuryeye teslim edildiği haliyle motorlara yüklenecek ve teslim edileceği adrese doğru yola çıkacaktır.

Motorlu kurye firmalarının müşterilerine sunacağı tek garanti ise motorların güvenli özel bölmelerinde bu gönderilerin taşınması ve yol boyunca taşımacılık hizmetinden kaynaklı bir hasar görmeden alıcısına güvenli bir şekilde teslim edilecek olmasıdır. Her ne kadar hizmetin doğasında bulunmasa dahi bazı durumlarda motorlu kurye firmaları ek ücret karşılığı paketleme konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Motorlu Kuryeler Her Gönderiyi Taşır mı?

Motorlu kurye firmaları her gün sayısız gönderiyi alıcısına teslim etmektedir. Ancak bu her türde gönderinin kabul edileceği anlamını da taşımaz. Şöyle ki, yasal düzenlemeler veya motor kurya firmalarının politikaları gereği bazı gönderilerin kabul edilmesi imkansız olabilir.

Bunlar genel olarak şu tipte gönderilerdir;

  • Aşırı büyük ya da ağır gönderiler,
  • Bulundurulması suç veya kabahat oluşturan materyaller,
  • Yanıcı ve parlayıcı ürünler,
  • Çabuk bozulabilir gıda ürünleri,
  • İlaç veya tıbbi malzemeler,
  • Doku ve organlar

Firmadan kurye talebinde bulunulması öncesinde muhakkak bu konu hakkında da bilgi alınmalıdır. Taşınacak olan gönderinin türü belirtilerek yasak olup olmadığı teyit edilmelidir.

Motorlu Kurye Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İstanbul ve çevresinde pek çok motorlu kurye hizmeti sunan firma bulunur. Dolayısıyla fiyatlandırma ölçeği de fazlasıyla geniştir ve bazı şartlar bilinmeden net fiyat belirtilmesi mümkün olmayabilir. Buna karşılık hemen her firmada fiyatlar benzer koşullardan etkilenir. Bunların başında elbette iki nokta arasındaki mesafenin uzaklığı gelir.

Mesafe uzadıkça taban fiyat da artacaktır. Ayrıca talep edilmişse sunulan ek hizmetlerin de fiyatı artırması mümkündür. Bu ek hizmetler paketleme, belirli bir zamanda teslim ya da acele teslimat olabilir. Net fiyat kurye talep edilmeden hemen önce firmayla yapılan görüşmede ya da firma bir uygulama kullanıyorsa bu uygulamada belli olacaktır.

Kuryeyi Anlık Olarak Takip Etme İmkanı

Motorlu kuryelerin canlı takip edilmesini pek çok kurye firması mümkün hale getirmiştir. Firmalara ait uygulamalara girilerek, kurye gönderiyi teslim aldığı esnada belirtilen takip numarasıyla gönderinin anlık konumu takip edilebilir. Ayrıca kurye alıcısına teslim edildikten sonra kısa mesajla bilgilendirme de sağlanacaktır.

Paylaş
Başa Dön