Bağcılar Motorlu Kurye Hizmetleri

Motorlu kuryeler, özellikle son dönemlerde zamana duyulan ihtiyacın artması sonucu popüler hale gelmiştir. Bir gönderinin şehir içinde ivedilikle adresine teslim edilmesi paha biçilmez bir hizmet olarak görülmeye başlanmıştır. Bu nedenle Bağcılar motorlu kurye hizmetleri sunan pek çok firma faaliyete geçmiştir. Elbette bu firmalar arasında farklılıklar bulunmaktadır. En yüksek hizmet standardını en makul fiyata sunan firmayı bulabilmek için de birtakım inceliklere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Motorlu Kuryelerle Taşınamayacak Gönderiler Var mıdır?

Motorlu kuryeler kullanılarak hemen her gönderi taşınabilecek olsa dahi bazı firmaların kendi politikaları gereği taşımaktan kaçınacakları materyaller olabilir. Bunlar içerisinde öncelikle çabuk bozulabilir gıdalar yer almaktadır. Pek çok motor kurye firması et ve süt ürünleri gibi riskli gıdaları kabul etmeyecektir. Bunun yanı sıra yanıcı ve patlayıcı maddeler, belirli bir ağırlığın üzerindeki eşyalar, bulundurulması suç oluşturan eşyalar ve posta tekelinde yer alan mektuplar da kurye firmaları tarafından taşınamayacak materyaller arasında yer almaktadır.

Motorlu Kurye Hizmetleri Nasıl İşler?

Motorlu kurye talep etmek için firmayla iletişime geçmek gerekir. Bazı firmalar, kendilerine ait uygulamalar kullanılarak da kurye talep etmeye olanak tanımaktadır. Ancak her ne şekilde kurye talep edilecek olursa olsun, muhakkak adresler ve gönderinin türü hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. Çok kısa bir süre sonra kurye adrese gelecek ve paketi hazır haliyle teslim alacaktır. Ayrıca paketleme ya da benzeri bir hizmet motor kurye firmaları tarafından sunulmayacaktır. Hemen sonrasında motor kurye gönderiyi yeni adrese teslim etmek için yola çıkacak, herhangi bir yere uğramadan doğrudan adrese yönelecektir.

Motor Kurye Hizmetlerinin Kargodan Farkı Nedir?

Motor kurye firmaları pek çok anlamda kargo firmalarına benzetilir. Oysaki kargo firmaları pek çok prosedürle meşgul olmak durumundadır. Dağıtım, transfer, paketleme, şube işlemleri ve benzeri formaliteler teslimat süresini uzatacak ve acele gönderiler yönünden zaman kaybına neden olacaktır.

Oysaki motor kurye hizmetlerinde hiçbir şekilde buna benzer bir durum yaşanmayacak, aynı gün içerisinde hatta kimi zaman bir saatten dahi daha kısa bir sürenin sonunda gönderi adrese ulaştırılmış olacaktır. Kargo firmalarında ise bu süre en erken bir iş günü olacaktır. Özetle motor kurye firmalarında teslimatın yanı sıra hıza da önem verilmektedir.

Motorlu Kurye Firmalarında Fiyatlandırma Neye Göre Yapılır?

Motorlu kurye hizmeti sunan çok sayıda firma olduğundan dolayı net bir fiyat bilgisi vermek de mümkün olmayabilir. Ancak fiyatları etkileyen unsurlar, fiyatlar her ne kadar farklı da olsa hemen her firmada aynıdır. Bunlar kısaca şöyle sıralanabilir;

  • Firmanın kurumsallığı,
  • İki nokta arasındaki mesafe,
  • Talep edilmişse paketleme benzeri ek hizmetler,
  • Gönderinin ağırlığı ve boyutu

Motor kurye hizmetlerinde net fiyat her zaman için hizmetin talep edilmesinden hemen önce öğrenilebilecektir. Elbette bu fiyatlara her şey dahil olacak ve herhangi bir ek ücret de yansıtılmayacaktır.

Sigortalı Motor Kurye Taşımacılığı

Motor kurye firmalarıyla çalışanlar, gönderilerinin sigortalı taşındığından da emin olmalıdır. Bazı durumlarda bilindiği üzere son derece yüklü değere sahip gönderiler de motor kuryeler vasıtasıyla taşınmaktadır. İşte bu gibi gönderilere zarar geldiği zaman hem müşteriler zararlarının tazmin edilmesini sağlayamadıklarından ötürü mağdur edilmekte hem de firma personeli zararı karşılamak yönünden zor duruma düşmektedir.

Oysaki sigortalı bir motor kurye taşımacılığında bu sorunların hiçbiri söz konusu olmayacaktır. Herhangi bir zarar söz konusu olsa dahi sigorta şirketi tarafından tazmin edileceğinden müşteriler de firma personeli de memnuniyet duyacaktır. Bu nedenle sigortalı motor kurye taşımacılığı müşterilere de yapılan işe de saygı duyulduğunun bir göstergesidir.

Paylaş
Başa Dön