Ataşehir Motorlu Kurye Hizmetleri

Motorlu kurye firmaları, hızlı oluşu ve pratikliği sebebiyle son yıllarda oldukça sık tercih edilmeye başlanmıştır. Motosikletler ile sunulan motorlu kurye hizmetleri, kapıdan kapıya herhangi farklı yere uğramadan pek çok türde gönderinin teslim edilmesi esasına dayanır.

Bu gönderiler bazen hediyelik eşya olurken bazen de dosya ve evrak olabilir. Ataşehir motorlu kurye hizmetleri, trafiği riske atmayacak ve güvenli bir şekilde ancak bir o kadar da hızlıca gönderilerin teslim edilmesini mümkün hale getirmiştir. Bu ivedilik ise zaman kaybı yaşatan prosedürlerin yok sayılmasından kaynaklanmaktadır.

Motorlu Kuryeler Her Gönderiyi Kabul Eder mi?

Motorlu kurye firmaları kullanılarak taşınabilecek olan eşyaların sınırı hayli geniştir. Hatta bazı firmalar gıda teslimatı hizmeti dahi vermektedir. Ancak bazen yasal zorunluluklar bazen de firmaların kendilerine ait politikalar bir sınır getirebilir. Genelde firmalar şunları kabul etmez;

 • Ölü ve canlı hayvan,
 • Doku ve organ,
 • Bulundurulması suç olan eşyalar,
 • Alkol ve tütün ürünleri,
 • Para ve mücevher gibi eşyalar
 • Çok çabuk bozulabilecek yiyecek ve içecekler

Ayrıca firmaların kendi politikalarını öğrenmek ve sonradan mağduriyet yaşamamak adına gönderinin ne olduğu hakkında da firma personeline bilgi verilmelidir.

Sigortalı Motor Kurye Taşımacılığı

Sigortalı taşımacılık, her neviden hizmette olduğu gibi motor kuryeler açısından da son derece önemlidir. Motor kurye hizmetlerinin sigortalı sunulması hem müşterilere duyulan saygı hem de firmanın yaptığı işe gösterdiği özeni simgeler. Bazı durumlarda motor kuryeler son derece değerli gönderileri de taşıyabilir.

Yol boyunca gönderilerin hasar görmesi an meselesi olduğundan ötürü de meydana gelen zararların tazmin edilmesi için sigorta hayati öneme sahiptir. Bu sayede müşteriler kayıplarını tazmin etmekte zorlanmayacağı gibi firma personeli de zararı karşılama derdine düşmeden hizmet kalitesine odaklanabilecektir.

Motor Kurye Hizmetlerinde Fiyat Skalası

Motor kurye hizmeti sunan sayısız firma bulunduğu için net fiyat vermek her zaman mümkün olmayabilir. Buna karşılık bazı hallerde motor kurye teslimat ücretlerinin nelerden etkilendiğini ifade etmek mümkündür.

İstanbul’da motor kurye hizmeti fiyatları şu hususlardan etkilenecektir;

 • Firmanın kurumsallığı,
 • Kurye personelinin eğitimi ve deneyimi,
 • Motorların sahip olduğu özel donanımlar,
 • Gönderinin ağırlığı ve genişliği,
 • İki nokta arasındaki mesafe,
 • Varsa talep edilen ek hizmetler

Bunlar haricinde firmaların kendi politikaları doğrultusunda belirlediği net fiyatı öğrenmek için kurye talep etmeden evvel sorulması gerekmektedir.

Motor Kuryeler ile Kargoların Kıyaslanması

Motor kurye hizmetleri niteliği itibariyle kargo firmalarına benzeyebilir. Ne de olsa her ikisi de gönderi teslimatı yapmaktadır. Ancak motor kurye hizmetlerinde ön plana çıkan asıl husus zamandır. Kargo firmaları ise pek çok prosedürle meşgul olacaklarından en erken teslimat süresi bir iş günü olacaktır.

Motor kurye firmaları ise bir saatten daha kısa bir sürede dahi teslimatı gerçekleştirebilecek yeterliliğe sahiptir. Bunun en önemli sebebi ise motor kurye firmalarının dağıtım, paketleme, aktarma ve diğer şube işlemlerinden herhangi biri ile meşgul olmadan kapıdan kapıya teslimat hizmeti sunuyor olmalarıdır.

Motor Kuryeleri Canlı Takip Etmek Mümkün mü?

Motor kuryeleri canlı takip etme olanağı bazı firmalar tarafından sağlanmaktadır. Müşterilere gönderinin kurye tarafından teslim alındığı esnada bir gönderi kodu verilmektedir. Bu gönderi koduyla firmaya ait uygulamaya girilecek ve sonrasında kuryenin konumunu birebir takip etmek mümkün hale gelecektir.

Bazı firmalar ise henüz bu hizmeti sağlayabilecek durumda değildir. Ancak bu firmalar da aynı gönderi kodu kullanılarak gönderinin ne durumda olduğunu sorgulama olanağı sunmaktadır. Paket alıcı tarafından teslim alındıktan sonra da SMS ile bilgilendirme yapılacak, böylece hizmet tamamlanmış olacaktır.

Paylaş
Başa Dön