Arabalı Kurye Hizmeti

Son yıllarda gelişmekte olan şehirlerin en büyük sorunlarından birinin trafik olduğu dikkat çekiyor. Her geçen gün sektörler kendi bünyesinde değişerek gelişiyor. Taşımacılık ve nakliye hizmetlerinde de aynı değişimden bahsetmek mümkün. Ortaya çıkan bu yoğun ve hızlı yaşa biçimi kuryelere olan ihtiyacı daha da arttırıyor. Kuryecilik hizmetlerine ihtiyaç duyulması bu alanda hizmet veren firmaların kapasitelerinin artmasına da olanak tanıyor.

Arabalı kuryeler, normal veya moto kuryelerin taşıması güç büyük paketleri ve kargoları taşımakta kullanılan kuryelerdir. Arabalı kurye hizmeti günümüzde sık kullanılıyor. Genel olarak moto kuryenin taşıyamayacağı büyüklükteki kargoların dağıtımını arabalı kuryeler gerçekleştiriyor. Bu yazıda arabalı kurye hizmeti nedir detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Arabalı Kurye Nedir Ve Nasıl Çalışır?

Firmalar moto kurye ya da yaya kuryenin taşıyamayacağı ebattaki ürünleri taşıması için müşterileri arabalı kurye seçeneğine yönlendirirler. Şehirlerde insan sayısının artması bir kurye trafiği oluşmasını da beraberinde getiriyor. İhtiyaçlardan doğan kurye hizmetleri kargo firmalarında ciddi iş yoğunluğu oluşturuyor. Arabalı kuryeler trafikte diğer kuryelere kıyasla daha geniş bölgelerde dağıtım yapan kuryelerdir. Birbirinden uzak alanlarda aynı gün içerisinde dağıtım yapabilirler. Ağır ve büyük kargoların diğer kargo yöntemleriyle taşınması büyük çaba ve aynı zamanda zaman kaybı yaşatacağından gönderilerin güvenli bir şekilde dağıtılmasında arabalı kuryeler rol oynar. Arabalı kurye, çalışanlar için daha rahat bir iş imkanı da sunar.

Arabalı Kurye Hizmeti Avantajları Nelerdir?

Arabalı kurye hizmetleri müşterilerin gönderilerini profesyonel bir ekiple senkronize bir biçimde çalışarak güvenle teslim ediyor. Gönderiler arabalı kurye bünyesinde hassasiyetleri dikkate alınarak herhangi bir zarara maruz kalmadan taşınıyor. Peki, arabalı kurye hizmetinin avantajlı yanları neler?

Şu şekilde sıralanabilir;

  • Arabalı kurye ile zamanın önemli olduğu yoğun yaşam trafiğinde zaman tasarrufu sağlanır.
  • Arabalı kurye; büyük ve ağır kargo, paket, hediye, eşya gibi gönderileri taşımada en güvenilir hizmettir.
  • Arabalı kurye personelleri işlerinde profesyonel ve yeterlilikleri tam olduğu için herhangi bir sorun çıkmasına fırsat vermeden güvenilir teslimat hizmeti sunarlar.
  • Araçlarda bulunan araç takip sistemi müşterilerin gönderilerin son durumundan haberdar olmasına fırsat sunar. Bu şekilde gönderinin nerede olduğu bilgisi alınabilir.
  • Her şeyden önemlisi arabalı kuryeler hızlı nakliye ve teslimat sağlar.

Bu ve daha birçok dolaylı avantajı sayesinde arabalı kurye hizmetleri tercihlerde üst sıralardadır. Sahada yoğun bir iş alanına sahip kurye hizmeti hayatın olmazsa olmazı bir konumdadır.

Arabalı Kurye Hizmeti
Arabalı Kurye Hizmeti

Arabalı Kurye Olmak İçin Neler Gerekir?

Arabalı kurye hizmetinde öncelikle el ve ayakları kullanırken herhangi bir zorluğun doğmasına engel olacak fiziksel bir engel olmamalıdır. Arabayı aktif kullanacakları için B sınıfı ehliyete sahip olunması ve tecrübeli olunması gerekir. Müşteriler ile iletişimde güçlü olmak adına güler yüzlü olmak gerekir. İletişim becerileri ne kadar güçlü olursa işleyiş daha rahat olur. Trafik kurallarına dikkat etmek önemlidir. Adresleri tayin ederken zorluk yaşanmaması adına dağıtım yapılacak yerdeki belli başlı noktaların önceden biliniyor olması işleri kolaylaştırır.

Arabalı Kurye Neden Tercih Edilmeli?

Arabalı kurye özellikle büyük şehirler trafiğin yarattığı komplikasyonların önüne geçmesi için tercih edilen kurye hizmetlerindendir. Arabalı kurye ile gönderilen gönderiler aynı gün içerisinde karşı tarafa iletilir. Bu işlem bireysel olarak yapılmak istendiğinde hem trafikte zaman kaybı olur hem de gün içerisinde yapılması gereken diğer görevlerin zamanından alınmış olur. Gün içindeki teslim imkanıyla arabalı kuryeler büyük oranda zamandan kazandırır. Taşınması hassas, ağır ve büyük gönderilerde güvenli bir teslimat hizmeti sunar. Şehir trafiğinde zaman kaybetmek yerine arabalı kurye ile teslimat göndermek büyük kolaylık sağlar.

Arabalı Kurye Hizmetini Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arabalı kurye hizmeti için firma araştırırken firmanın gerekli yeterliliklere sahip olduğundan emin olmak gerekir. Firmadan kurye hizmeti almak için iletişime geçtiğinizde arabalı kurye hizmeti almak istediğinizi net bir biçimde belirtmelisiniz. Gönderinin ulaştırılacağı adresin bilgilerini doğru ve eksiksiz vermelisiniz. Kurye gönderim seçenekleri farklı fiyat tablosuna sahip olduğundan arabalı kurye hizmeti istediğinizi mutlaka eklemelisiniz. Aksi takdirde yüksek fiyat ödemek zorunda kalınabilir.

Arabalı Kurye İle Neler Alınıp Gönderilebilir?

Büyük kargoların gönderimi yapılabileceği gibi kimlik, pasaport ve diğer önemli evrakların teslimi de arabalı kurye ile gerçekleştirilebiliyor. Güvenliğin ön planda tutulduğu elmas, altın, para kasası ve maddi değeri yüksek diğer pek çok gönderinin de bu şekilde güvenli teslimatı yapılabiliyor.

Arabalı Kuryelerin Maaşları Ne Kadardır?

Her firmanın kendi finansal dinamikleri ile farklılıklar olsa da ortalama olarak arabalı kurye maaşları 3000 TL ile 5500 TL arasında değişebiliyor. Kuryelerin maaşlarını alınan bahşişlerin miktarı, çalışılan saatler ve kaç gün çalışıldığı gibi etkenler de değiştirebiliyor. Uzun yıllar bu sektörde çalışan birinin aldığı maaş 7000 TL’ye bile ulaşabiliyor.

Kurye Hizmetlerinin Püf Noktaları

Her mesleğin başarılı bir şekilde yürütülmesi için kişilerde olması gereken yeteneklere ihtiyaç vardır. Kurye hizmetinde de durum pek de farksız değildir. Zamanla yarışan kurye çalışanları bu kısıtlı zamanda profesyonel bir şekilde görevlerini yerine getirmelidir. Öncelikle aktif araç kullanımı deneyimine sahip olmaları trafikte karşılaşılabilecek her durumda nasıl hareket edileceğini önden bilmek anlamına gelir. Kolay gibi görünse de son yıllarda en fazla tercih edilen meslekler arasında yer alan kuryecilik yoğun emek gerektirir.

Stresli bir iş ortamı olduğundan bunu kaldırabilecek özellikteki insanlar için daha uygundur. Kuryelerin görevlerinin tanımı gönderinin olabildiğince hızlı ve güvenli şekilde adrese teslim edilmesi olduğu için hızlı olmaları çok önemlidir. Kurye faaliyeti göstermek isteyen kişilerin alacakları ücret konusunda bilgi sahibi olması ve teslimatların uzaklığına göre ücret alması gerekir.

Paylaş
Başa Dön