Acil Kuryeden Yararlanmanın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde insanların ihtiyaç duyduğu uzaktan getirilecek ürün, evrak veya malzeme gibi birçok eşyayı sizlere kargo firmaları aracılığı ile ulaştırmakta görevli olan kişilere kurye denmektedir. Özellikle günümüzde e-ticaretin çoğalması ve isteklerin artışı ile bu kuryelerin de artışı fazlalaşmıştır. Kargo hizmetleri de günümüzde doğal bir ihtiyaç haline gelmiştir. Acil kuryeden yararlanmanın avantajları nelerdir? Sorusu günümüzdeki kurye artışından dolayı merak edilen sorular arasındadır. Detaylı inceleme yapalım.

Acil Kuryeden Yararlanmak Ne Demektir?

Kuryeleri genel olarak açıklayacak olursak yaya bisiklet veya motosiklet gibi ticari araçlarla sizlerin postalarınız iletmekle görevli olan kişiye denmektedir. Kuryelerin görevlerini sıralayacak olursak;

 • Kuryeler bağlı oldukları şirketlerin merkezine gelen kargoları üretmekle görevlidir.
 • Kullanıcıların istedikleri iletileri zamanında ulaştırarak geri bildirimlerini sözlü olarak almakla mükelleftirler.
 • Müşteri memnuniyetine önem vererek hareket etmelidirler.

Bu görevler onların işlerinin bir parçasıdır. Kuryenin genel olarak görev ve sorumluluklarını bu şekilde sıralayabiliriz.

Kurye Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Kuryeler bindikleri ulaşım araçlarına göre sınıflara ayrılmaktadırlar. Motosiklet veya bisiklet kullanan kuryelerde bulunabilmektedir. Bu kuryelerin kullanacakları araçlar için sürücü lisansı da denen ehliyete ihtiyaçları vardır. Bunu dışında kuryelerin ayrıca özel bir sertifikaya ihtiyaçları olması gerekmez. Kolay bir şekilde eğer taşıt kullanıyorsa bu ehliyete sahip olarak kuryelik işini yapabilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi görevlerini üstlerine alınarak iş yerine gerçekleştiren kuryeler istediğiniz dosya veya eşyaları getirebilir.

Acil Kuryeden Yararlanmanın Avantajları Nelerdir?
Acil Kuryeden Yararlanmanın Avantajları Nelerdir?

Kurye Olabilmek İçin Eğitim Düzeyi Nasıl Olmalıdır?

Kuryelerin bağlı olduğu şubeye göre araç kullanımları zorunlu olabilir. Bu nedenle sizler olası bir durumla karşılaşmamak amacıyla bedeninizi sakin tutmalı ve müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmanız gerekir. Bunun dışında kolyelerden beklenen nitelik ve eğitim düzeyi şu şekilde sıralanabilir;

 • A2 ya da B sınıfı gibi ehliyet derecelerine sahip olmaları gerekir ve aktif olarak araç kullanımı olması gerekmektedir.
 • Mental ve fiziksel açıdan yoğun tempoya alışkın bir güce sahip olması gereklidir.
 • Ürün teslim konusunda dürüst çalışkan ve en önemlisi disipline olmalıdır.
 • Güler yüzlü olarak müşteri memnuniyetine özen göstermesi gerekmektedir.
 • Konuşmayı iyi bilen ve güçlü diksiyonu ile müşteri ile anlaşması gerekmektedir.
 • Ürün deposunun genel işleyişine önem vermeli ve bilmelidir.
 • Kurye olmak isteyen birey erkek ise askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir ya da askerlikten muaf olması şarttır.
 • Değişimi olarak çalışan kuryeler vardiya planına uyması gerekmektedir.

Bu düzeyde olan her birey kurye olabilir. Başvuru yaptıktan sonra değerlendirilerek firma tarafından işe alınabilir.

Acil Kuryeler Sizlere Neler Taşıyabilir?

İzler istediğinizi sürece normal paketlerin yanı sıra kıymetli evraklar veya kırılabilir ürünler ve çiçek, pasta gibi standart kargolar ile sizlere hizmet sunabilirler. Aynı zamanda bu ürünleri özenle taşıyabilir. Sizlerin sipariş ettiği kurum ile motor kurye sistemi olarak da siparişinizi erkenden ayağınıza gelebilir. Motor kuryeler teslim aldıkları paketleri hızlı ve özenli bir şekilde ulaştırmak ile mükelleftir. Bu nedenle sizlere özenle hazırlanmış ve dikkatli bir şekilde taşınmış eşyalarınızı güvenle kavuşabilirsiniz. Göndericinin bu özen sayesinde paket hakkında endişe etmesi gerekmemektedir.

Motor Kurye Nedir? Detaylıca Bilgi

Motor kurye kargo dağıtıcısı çalışanı açısından hem kendisine hem de alıcının kargosu için gerekli özeni sağlaması açısından önemli bir araçtır. Motor kurye ile her türlü pakete ek olarak kıymetli evrak pasta veya çiçek gibi kırılabilir eşya veya kişiye özel ürünler özenle bir şekilde taşınabilir ve bizzat ulaşılması gereken kişiye de elden kargo ile teslim edilebilir. Bu nedenle kuryeler motor kurye olarak ayrılan sıfatı yakışır bir biçimde özenle ve düzenlidir. Özellikle motosiklet ile dağıtım yapıldığında trafik gibi dış etkenlerin olumsuzluklarına karşı motor en aza indirir ve sizlerin kargosunun daha kısa bir sürede elinize ulaşmasına yarar. Hem zaman tasarrufu yapılır hem de paket alıcı hızlı ulaştığı için müşteri memnuniyeti artar.

Motorlu Kuryenin Avantajları

Motor kuryenin özellikle acil teslimatlar da işe yaradığını ve hassas kargolarda da bir o kadar önemli olduğu söylenmiştir. Motor kuryelerde daha önce denildiği gibi şehir içi trafiklerini daha hızlı ve daha dikkatli hareket edebilme şansına sahiptir. Bu nedenle bu kuryelik sertifikasını alarak motor kuryelik yapmaya başlayan bütün kuryeler oldukça avantajlı olarak sayılmaktadır. Direkt olarak ulaşım ve özenli teslimat da müşteri memnuniyetini giderek arttırmakta ve kargo şirketini de olumlu yönde etkilemektedir.

Acil Kuryeden Yararlanmanın Avantajları Nelerdir?
Acil Kuryeden Yararlanmanın Avantajları Nelerdir?

Genel Olarak Acil Kuryeler

Motor kuryenin birçok avantajı olmanın yanı sıra acil kuryelerde de genel olarak özenli çalışma ve aciliyetten dolayı daha hızlı ulaşım söz konusudur. Bu nedenle kargolar acil teslim edilmesi gereken ürünleri daha özenli ve daha hızlı bir şekilde teslim etmekle mükelleftir. Müşteri memnuniyeti her zaman bir kargo şirketi için önemli bir ayrıntıdır ve buna göre hareket etmektedirler. Sizlerde Kargo şirketinin seçerken bu özen ve ulaşımdan emin olarak tercih etmelisiniz.

Acil Kuryeleri Tercih Etmenizin Nedenleri

Sizlerin acil kargo tercih etmenizin birçok nedeni mevcuttur. En önemlisi istediğiniz ürünün özenle paketlenmiş ve aynı zamanda gizliliğe önem verilmesidir. Hızlı ulaşımda bu dikkat çekici özelliklerden biridir. Sizler hızlı teslimat, özenli ve ilgili bir kargo, açılmamış ve yıpranmamış ürününüzün gelmesini istiyorsanız iyice araştırarak bazı firmalardan yararlanarak kargo siparişinde bulunabilirsiniz. Genel olarak acil kuryeler sizlerin hızlı ulaşım sağlamasını istediğiniz ürün için önemli ve gereklidir. Bu yazımızda motorlu kuryelerinin avantajları ve aynı zamanda acil kuryelerin avantajlarından söz edildi sizlerle bu yazan yararlanarak kuryeler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve acil kuryelerin avantajlarını bilerek siparişlerde bulunabilirsiniz

Paylaş
Başa Dön