Acil Kurye Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir hizmetten yararlanmak için öncelikle hizmetten kimler nasıl faydalanır bilmek gerekir. Posta ya da kargo merkezinden bazı farklılıkları bulunan kurye hizmetinin ayrıcalıklarını bilerek bu imkândan faydalanabilirsiniz.

Acil kurye hizmetini diğer taşımacılık ve teslimat firmalarından ayıran bazı detaylar vardır. Bu detaylar özellikle taşıma hızı ile ilişkilendirilebilir. Ofislerin en büyük ihtiyaçları arasında olarak bilinen bir hizmet olsa da evden çıkamadığınız zamanlarda da imdadınıza yetişir. O halde, acil kurye hakkında bilinmesi gerekenler hakkında sizlere bilgi verelim.

Acil Kuryenin Diğer Taşımacılık Hizmetlerinden Farkı Nedir?

Acil kurye hizmeti, posta hizmeti ya da kargo hizmetinden biraz farklıdır. Anlaşmalı kargoların sunduğu ayrıcalıklardan yararlansanız da zamanla uzun süreli teslimatlar konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Aynı zamanda bazı ürünlerin bir arada istiflenmesi soncu ürünlerin hasar görmesi ise kargo güvencesinde olamayabilir. Kısa sürede ulaşmasını istediğiniz durumlarda bazen express kargo hizmetlerinden yararlanmak isteyebilirsiniz. Bu hizmet ise gün içerisinde gibi geniş bir kavramı ifade eder. Daha kısıtlı zamanlarda ve zamanın daraldığı durumlarda ise size yardımcı olacak tek hizmet kurye hizmetidir.

Acil kurye hizmetinin farkları;

  • Klasik gönderim firmaları birkaç günde teslim ederken, acil kurye bir saatte teslim edebilir
  • Klasik gönderim firmaları ürünlerin hasarını karşılamazken, acil kurye hizmeti sözleşme ile güvence sağlar
  • Klasik gönderim firmaları belirli günlerde ve saatte hizmet verir, acil kurye hizmeti 7/24
  • Klasik gönderim firmaları müşteri hizmetleri iletişimi zordur, acil kurye hizmeti sorunu anında çözer
  • Klasik gönderim firmalarının araç takip cihazı net bilgi vermez, acil kurye hizmeti hangi lokasyonda olduğunu belirtir
  • Klasik gönderim firmaları değerli eşyaları ve evrakları taşımaz, acil kurye hizmeti taşır

Bu farklılıklara ek olarak aldığınız hizmet doğrultusunda birçok farkı görecek ve ekleyeceksiniz. Paket boyutuna göre sizlere araç tahsis eder ve beklemeden ürünlerinize ulaşmanızı kolaylaştırır. Talep ettiğiniz lokasyona sizler işinizi yaparken teslim eder. Ürünlerin deformasyonu ortadan kalkar ve alınan ürün bozulmadan yerine teslim edilir. Firmalara ek hizmet sağlar ve sıkışık olunan özel günlerde destek olur. Hızlı ve güvenilir moto kurye ekibi ile trafiğin akmadığı yoğun saatlerde bile kısa sürede yerine ulaştırır.

Acil Kurye Paketleme Yapıyor Mu?

Acil kurye hizmetinde paketleme işlemi size aittir. Bu nedenle kurye hizmetini çağırmadan önce sizin için önemli olan eşyaların paketlemesini yapmalı ve teslim etmelisiniz. Gıda, sıvı ya da kırılacak ürünlerin dikkatle taşınması için özenle paketleme yapmanız gerekir. Hızlı olarak ilerleyen moto ve araç kurye hizmetinde düzenli paketlenmeyen ürünlerin kırılması muhtemel bir durumdur.

Acil Moto Kurye Hizmeti İle Taşınan Ürün Ağırlığı Ne Olabilir?

Moto kurye için kullanılan taşıma kasası belirli ölçülere sahiptir. Bu ölçülere göre 15 kg gibi ağırlıkta ürünler taşınabilir. Hızlı olarak teslim yapılması gereken ürünlerin bu ağırlık üzerinde olmaması önemlidir. Hem kurye güvenliği hem de ürün güvenliği için daha yüksek ağırlıkta taşınmasını istediğiniz ürünler için araç ya da daha fazla moto kurye talep etmelisiniz.

Acil Kurye Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Acil Kurye Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kurye Hizmetinde Sözleşmenin Önemi Nedir?

Kurye hizmetinden yararlanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında kurye hizmeti alacağınız firma ile aranızda sözleşme yapılmasıdır. Sözleşme hukuki güvence altına alınan hizmeti ifade eder. İki taraflı olarak taşınan ürünün ve göndericinin haklarını koruyan sözleşme birçok firma tarafından yapılmayabilir. Böylesi durumlarda ise taşınan ürünün kaybolması, çalınması ya da hasar görmesi durumunda hak talep edemezsiniz. İşinde profesyonel olan her kurye firması bu konuda sözleşme yapar.

Acil Kurye Ekibi Tecrübeli Mi?

Acil kurye ekibi oluşturulurken araçlı kurye ile moto kurye ekibi alanında ayrılır. Araç üzerinde ve motor üzerinde yeterli tecrübeye sahip olan kuryeler tercih edilir. Adres bulma, zamanında teslim ve iş etiğine önem veren güvenilir çalışma arkadaşları tercih edilir. Bu anlamda sözleşme yapılan taşıma hizmeti için güvenilir ekip ile çalışmak zorunludur. Günlük personel yerine maaşlı ve sürekli çalışan tecrübeli personeller tercih edilir. Müşteri hizmetlerinden kurye hizmetlerine kadar tüm ekip profesyoneldir. Sorunlarınıza anında çözüm bularak kurye ile temasa geçer ve sizlere doğru bilgi verir.

Kurye Hizmetinden Yararlanırken Referanslara Bakın

Kurye hizmeti aldığınız firma, kurumsal ya da bireysel birçok kişi ile çalışabilir. Bireysel müşterilerin referans alanında yer alması zor olsa da teknoloji ile birlikte artık her firma için müşteri yorumu ve puanlaması söz konusudur. Kurumsal firma referanslarını inceleyebilir, bireysel müşterilerin firma hakkında yorumlarını okuyabilirsiniz. Bu şekilde ilk çalışmanızı gerçekleştirerek siz de daha sonra çalışmak isteyen müşterilere fikir verebilirsiniz. Kurye hizmetinden yararlanan firmaların böylesi hızlı bir müşteri yorumu platformunda hata yapma imkânı en aza indirgenir.

Kurye Hizmeti Fiyatlarını Değerlendirin

Kurye hizmeti de diğer hizmetler gibi fiyat farklılıklarının olduğu hizmetler arasındadır. Kurye hizmetinden yararlanırken öncelikle yapmanız gereken kaliteli hizmettir. Müşteri hizmetlerine ulaşamadığınız, kaliteli hizmet alamadığınız ve zamanında teslim edilmeyen ürünlere neden olan bir firmadan aldığınız fiyatın uygun olması önemli olmamalıdır. Fiyat listesine bakarken kurye hizmetini bir bütün olarak değerlendirmeli az farklar için değerli gönderilerinizi riske atmamalısınız.

Vergiye tabi olmayan, yasal olarak işini sürdürmeyen ve kuryelerin günlük çalıştığı bir firma ile çalışmak riskli bir iştir. Kurye hizmeti veren firmaların öncelikle kuryelerini güvence altına alması gerekir. Uzun süreli personeli ve güler yüzlü ekibi ile hizmet veren bir kurye firması güvenilirdir. Aynı zamanda kurye hizmeti veren firmanın taşıyacağı ürün kapasitesini kurye güvenliğine göre ayarlaması, taşıma hızına göre hangi ağırlıkta ürünün sorunsuz taşınacağını hesaplamalıdır. Moto kuryeler fazla ağır yük ve eşya nedeni ile kaza yapmamalıdır.

Paylaş
Başa Dön